flow

…Feromony…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, na jakém principu fungují feromony a zda to někdo již vyzkoušel a jestli to opravdu funguje tak, jak se píše. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Podle řady článků na toto téma to má tak být. Protože je také známo, že funguje v lidské říši tzv. přirozený výběr a ten je ovlivněn i pachovými vjemy, dá se předpokládat, že to tak bude. Řada parfémů dnes hlásá, že obsahují feromony a mělo by to sloužit k větší fyzické přitažlivosti svého nositele pro opačné pohlaví. Teď je jen otázka, zda uměle vytvořený vjem není spíš na škodu. Příroda ví, proč některé jedince spojit a jiné ne. Tak proč jí do toho fušovat? Bez klamného pachu poznáte, kdo Vám voní a kdo ne. Takhle je to „přebito“ uměle a smysl přirozeného výběru jedince opačného pohlaví se dostává na vedlejší kolej.

Další odpovědi
Drap

Feromony fungují v přírodě naprosto dokonale. Vše je na principu chemie. Neni to nic jiného, než přesně dané chemické sloučeniny.
Jak fungují ty umělé pro lidi netuším a sám bych jim osobně nevěřil. Je to jen byznys.

venkovan

Grizli samici najde na kilometry. Takže fungují.