Adam

Fenomenologie je směr, který:

1.usiluje o zrovnoprávnění žen s muži
2.zdůrazňuje nutnost věnovat větší pozornost lidem, kteří mají fenomenální paměť
3.tvrdí, že filosofie se má zabývat tím, co se jí jeví, co je nepochybně dáno, co je fenoménem

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď c je správná.
Doplňuji:
Odpověd 3, uvedla jsem c), je správná.

Další odpovědi
vagra

  • 3–

Fenomenologie je filosofický směr, založený Edmundem Husserlem ve snaze o pevnější a určitější založení filosofie, aby se tak mohla stát také pevným základem pro vědecké zkoumání skutečnosti vůbec. Husserl sám ji charakterizoval jako „novou popisnou metodu a z ní vzešlou apriorní vědu, jež se má stát hlavním nástrojem pro přísně vědeckou filosofii. Její důsledné uplatnění by mělo umožnit metodickou reformu všech věd

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fe­nomenologie#Fe­nomenologie_v_mo­dern.C3.AD_fi­losofii

annas

Nějak nechápu, že jsou svou odpověď vložila před 2 hodinami a jsem druhá, zatímco Vagra asi před hodinou a je první. Tedy jsem nemohla opisovat.