aramah

Fena a kočka

ahoj máme 5let psa a od syna kočku .je vůbec možné naučit aby se tolerovaly?
Doplňuji:
labradorka má 5let a kočička4roky hlídám je jak můžu ale chodím do práce beru si sebou psa ale když příjdu dom tak to začíná Aneška lítá po skříních a Betka ji nahání, v čera na mě vyjela. Nevím jak odepsat jsem tu nová díky

Nejlepší odpověď
Q

Problém je v číče i v psovi. Zvyknou si, ale bude to chtít Vaši vůli. Labradorku vezměte na vodítko jeden, druhý na postroj číču – aby nemohla zdrhat. Pokud máte labradorku vycvičenou, že si vezme pamlsek až na povel, máte půl práce za sebou. Číču asi vycvičenou nemáte, ale co má ráda jistě víte. Doporučuji třeba pro obě nakrájet maličké plátky rozmraženého hovězího nebo použít nějaké vynikající odměnky pro obě. Nejlépe Vy a dva pomocníci. Vy sedíte uprostřed s miskou dobrot. Pomocníci jeden se psem zprava, druhý s číčou z leva. Dobrotky velice mrňavé! Zavoláte nejdřív jednu, pamlsek, druhou pamlsek.. a pomocníci vždy vypustí jen tu jednu. Postupně vzdálenost klesá a v kladném případě krmíte obě. Vždycky chválit. Chce to opakovat několikrát než dosáhnete výsledku. Popsáno zkráceně, ale snad pochopíte. Hodně úspěchů a konec roztrhaným záclonám od prchající číčy…

Zdroj: www.aq-dog.cz

Další odpovědi
Ocko0001

Podle mne sy myslím že by mohly

ReHu

Nepíšete, jak dlouho máte tu kočku, jestli je teď nová.
Ideální je, aby spolu vyrůstali od malinka, ale i přesto to lze. Je ale potřeba zpočátku, různě dlouhá doba, i pár měsíců, je hlídat a korigovat styky.
Má jedna fenka je hodně žárlivá a všechny odhání. Kotě sice nemilovala, ale nechávala ho na pokoji. Trvalo to ale delší dobu. Zpočátku jsem je separovala a setkávání prodlužovala a hlídala.
Nakonec jsem mohla i odjet aniž se stala nějaká újma.
Také trochu záleží na rase psa. Ale myslím, že se mohou překonat všichni.
Pokud se už znají, tak jak jsem psala. Když jste doma, dávat je k sobě, třeba i odděleně nějakou mřížkou, pokud se trochu snesou, tak za vašeho dohledu a setkání prodlužovat dokud si na sebe nazvyknou natolik, aby se snesly.
Víc asi neporadím.

anetadela1

My máme kočku i psa od malinka, už 2 roky a doteď se honí. Jakmile čubina zmerčí kocoura, že není ve střehu, tak ho začne honit. Když ho chytí, tak ho „cupuje“, a když to kocoura baví, tak se boxujou. Je to sranda je sledovat.
Myslím, že kočka a pes se odjakživa honili. Naučit, si myslím,to nejde. Buď se honí od začátku nebo ne. Já taky tý naší čubě říkám, ať ho nechá, ale stejně ho pokaždý prožene.

A jestli na vás vyjel pes, tak to si dovolit nesmí. S tím něco dělejte, nebo to dopadne špatně. Když to na nás zkoušela ta naše, tak jsem po ní skočila, chytla jí čumák a tlačila jí ho do země a rázně jí říkala, že nesmí vrčet. A ještě jí vyprašte kožich, třeba novinama nebo proutkem, ale musí to být těsně po vrčení…

člověk

zvířátka ty se mají,připadá mi to jak manželství po 5 letech.
U zvířat se dá naučit vše,ale někdy to nejde,pokud příroda,tady jmenovaní sami nechtějí,zásadní chyba asi byla při jejich seznámení
Můj známý zdědil ke svému vlčákovi dvě kočky,po několika dnech uvažoval,že si udělá čínskou kuchyni a dá si je k večeři…
Pak je dal na několik týdnů do utulku,na radu zvěrolékaře a teťkom se všici milují

zuzka.kol.

my máme psa sestra kočku ze začátku se nesnášeli ale teď na sebe někdy sice zavrčí ale neublížili by si..