Obrázek

Jak nainstalovat Fedora – Wine?

Instalace Wine(Linux). Dobrý večer, jsem naprostý začátečník v Linuxu. Chtěl bych si nainstalovat Wine, abych mohl používat programy určené pro Windows. Může mi někdo popsat, jak to udělat. Našel jsem tento návod:http://tecadmin­.net/steps-install-wine-centos-rhel-fedora-systems/, ale nejsem z něho moudrý. Skončil jsem už u prvního bodu s oním YUM, neím, co to je :)

Nejlepší odpověď
setapouch

Yum je nástroj pro správu balíčků. Jestliže nevíš tohle, doporučil bych ti přesně to, co jsem vždycky na fórech proklínal – změnu operačního systému. Pokud z jakéhokoli důvodu nechceš Windows, použij Ubuntu. Je to z devětadevadesáti procent klikací distribuce, na mém notebooku našla všechna zařízení a wine nainstaluješ příkazem sudo apt-get install wine1.6 (vyzkoušeno).

Jestliže chceš pokračovat s fedorou, nastuduj si trochu té šedivé teorie a pak se ptej na specializovaném fóru, např. http://forum.fe­dora.cz/ Fundovanou odpověď dostaneš spíš tam.

Další odpovědi
Orion

Zkus yum install wine
předtím ale zkus yum search wine ať víš jakou verzi nainstalovat. Asi by to mělo být wine1.7