Mauťa

Farma snížila chov ovcí o 14 procent .Nyní chovají 258 ovcí.Kolik ovcí měli původně?

prosím potřebuju k tomu i jak se to má vypočítat.Je to důležité,zítra píšu závěrečnou písemku

Nejlepší odpověď
Drap

86 % – 258
1% – 3
celkem jich chovali 300

Další odpovědi
anonym

Hergot, Kole, to už nezvládáš ani pitomou trojčlenku?
původní počet = 100%
nový počet =100 – 14% (tj. 86%) = 258
postup: (258/86*14)+258= 300
Běž vrátit vysvíko a příště už raději neraď blbě !!
Doplňuji:
Ad pusinka50, stalo se mi totéž, zatímco jsem vyplňoval odpověď,
Takže tímto onu řečnickou otázku dementuji.
Tady narážíme na chybu programu, že už nelze následně text korigovat.
Ale to, že se občas vyskytují opisy třeba po 1/2 hod. i delších dobách, se tu občas děje.
ad bolak – těžiště sdělení spočívá v poukazu na vkládání chybných až poškozujících odpovědí.

suaeda

Pěkný příklad na tročlenku. Přímá úměra.
Zbylo nám 100 – 14 = 86 % ovcí takže
86 % ----- 258 ovcí
100%-------X ovcí
x= 100 × 258 : 86 = 300

bolak

Dr.Axl: Před několika dny jsi napsal na adresu pusinky50 následující žblebt: „Když tu někdo po 6 minutách uvádí tentýž odkaz, není to takhle náhodou laciné parazitování?“

Tím odkazem byla vlastně odpověď na mou outázku a mě zajímá toto, když Dr.Axl napíše to samý co Drap, s tím rozdílem že to vloží né o 6 ale o 9 minut pozdějc, tak se za laciného parazita nepovažuje?

Nebo tím že se Dr.Axl ve svém přípěvku ještě vopřel do Michala nabyla jeho odpověď na hodnotě?

Michal Kole

258 *(1 celek + 0,14 setin z celku) = 294 ovcí

procento je setina z celku

pusinka50

ad Bolak:
Dr Axl zapomněl na to, že nějakou dobu trvá, než člověk odpověď vyhledá a napíše a odešle a mezitím se snadno stane, že někdo jiný vloží třeba totéž dříve, když již třeba psal odpověď, zatímco já jsem teprve hledala

anonym

Že by na Slovensku platila jiná matematika?
http://www.od­povede.sk/otaz­ky/farma-snizila-chov-ovci-o-14-procent-nyni-chovaji-258-ovci-kolik-ovci-meli-puvodne

quentos

zřejmě po vás budou ale chtít výpočet podle vzorce. Chcete spočítat procentový základ, znáte procentovou část a počet procent.
Základ lze spočítat jako z = č: (p:100)