NEnym

Fandíte ve sportu Slovákům?

Doplňuji:
Ouha, nečekal jsem tak jednoznačné odpovědi.

Já jsem zcela OPAČNÉHO NÁZORU a NEFANDÍM JIM VŮBEC NIKDY!

Nějaký ty křížky na bedrech už mám a pamatuji si móóóóc dobře, jaké s nimi byli problémy za totáče – a zejména v kolektivních sportech. Jak se sportovci samotnými, tak i v médiích. Jak stále zdůrazňovali, že všechny úspěchy jsou díky Slovenským sportovcům, jak všechny neúspěchy jsou díky Čechům a tomu, že se reprezentační mužstva (obvykle) tvořila „poměrným“ zastoupením Čechů a Slovákú (v poměru 2:1 – jak byl poměr populace v ČR a SR) a kdyby v týmu bylo více Slováků, že by ČSSR neprohrála, ap.,ap…

Toto si (pamětníci?) nepamatujete? A také to, že se Československo rozdělilo proto, že to chtěli Slováci a né Češi? Já byl tehdá snad vyjímka, která byla jednoznačně PRO ROZDĚLENÍ, aby tyto tahanice skončili a ukázalo se, kde je tedy pravda…

A víte jak je to teď na Slovensku s přáním Čehúňom? Naprosto OBRÁCENĚ, než jsem tady dostal odpovědi. Pokuste se nenápadně infiltrovat do normální slovenské populace a zjistíte, že ten poměr fandících Čechům JE OPAČNÝ! Oni nás za bratry nepovažují a fandí kdekomu jimému, jen aby Čehúni rupli…

Česká i Slovenská média se snaží (a celkem s úspěchem) tuto existující abnormalitu mírnit, až zakrývat. Koneckonců – i to je jejich úloha – nerozdmýchávat národnostní vášně. Ale ne úplně se to Slovenským médiím daří. Máte-li možnost sledovat slovenské TV, zkuste si někdy dívat na přenos zápasu Čechů na slovenském kanále (a ne se Slováky). Když budete pozorní, tak si toho všimnete…!

Omlouvám se, trochu jsem se tu rozepsal, ale mne ta skutečnost STRAŠNĚ MOC MRZÍ…

Každopádně to nemyslím tak, že bych chtěl tyto vášně jěště více podporovat, protože si slovenského národa vážím a to vč. slovenských sportovců, kteří pro Československo bezesporu udělali moc a moc. JEN JSEM CHTĚL UPOZORNIT NA TEN OBRÁCENÝ NEPOMĚR V POHLEDU NA VĚC ze strany českých fanoušků a slovenských fanoušků.

Nejsem žádný extrémista, ani národnostní nacionalista. Toto cítím JEN KE SLOVÁKŮM A JEN VE SPORTU. Jsem vysokoškolsky vzdělaný a umírněný člověk. A snažím se být objektivní i v těcto otázkách. Ale asi jsem už moc starý. Anebo mám moc dobrou paměť. Anebo oboje…

Nejlepší odpověď
Elk

Hezky jste se rozohnil. Taky nejsem nejmladší a pamatuju na nerudnost Slováků k Čechům a opačně, ale to je snad již milulostí. Taky mě štvalo rozdělení, že nechtějí být na nás závislí a pak sem jezdili za prací, ale to je snad již dávno za náma – alespoň vsi myslím, že ve většině.
A teď k odpovědi – jako ostatní, pokuď to neohrozí náš výsledek v turnaji, fandím jim stejně a když jsme vypadli na MS v hokeji, tak jsem byl rád, že vyhráli oni. Myslím si, že je to ve většině případů i opačně a bývalá nevražinost je tatam.

Další odpovědi
anonym

Jako ostatní.Ano ,fandím-ale nikoliv,když jde o společný zápas.Ani jejich zápasy si nenechám nikdy ujít.

leguan

Vždy pokod tam není Česko, ale te,když se to našim nepoede na MS, tak přeji SLOVENSKU, sbírám autogrami pokud by se někdo našel, tak pište DAG

EMgi

samozřejmně, když nejsou proti nám tak určitě ;)
Doplňuji:
Tohle jsou jen dohady..já nějaký slováky znám…a mám Slováky ráda a fandím jim..jsou to přece naši blízký sousedi ;) :)

tom004

Když se nejedná o vzájemný zápas,tak vždy.

johana 56

Proč ne,pokud jsou dobří a berou sport tak,jak to má být.

Mike78

Jasně, ale pokud jsme před nimi.

sejtanka

Pokud tam nejsou naši,tak ano,šak sů to naši braťja slovenští:-))))