annas

Fáma je stále živá… Jaký má původ pojmenování fáma?

Nejlepší odpověď
vagra

Podle Vergilia byla Fáma,dcera bohyně země Terry, ztělesněná pověst hrozivou opeřenou obludou, která měla tolik očí, uší a jazyků, kolik měla na svých křídlech per. Měla také rychlé nohy, a tak ji nikdo nemohl předběhnout.Dovedla se také nafouknout do obrovských rozměrů.
Šířila výmysly a lži, někdy ovšem říkala i pravdu a tím děsila lidi. Podle Horatia bydlela na hradě bez dveří, aby k ní mohli vcházet její pomocníci, zosobňující vymyšlené zprávy, bezhlavý omyl, neodůvodněnou radost, lehkověrnost, hrůzu a strach a především šeptané zvěsti a polopravdy.
Jak se můžeme sami často přesvědčit, Fáma je dodnes živá a ani dnes se nic nevyrovná její rychlosti ani velikosti, když se nafoukne.

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
Andělé

Je to moderní forma lidové pověsti nebo legendy,více v odkazu:-)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/F%C3%A1ma