Falešné potvrzeni o přijmu

Dobry den kamarád si chtěl vzít půjčku 230 000 kč a jelikož má jen smlouvu na dobu určitou tak si potvrzení o výši přijmu napsal sám. Všechny udaje napsal tak jak mají být krom toho že uvedl smlouvu na dobu neurčitou. Je již v podmínce za řízení bez ŘP. Jaky trest může očekávat? Díky L.K.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud soud shledá zmiňované ´provinění´ za natolik závadné (neznám detaily, tak se mi míra zavinění těžko posuzuje), může je promítnout i do rozhodování o případném porušení ´podmínky´…, což by mělo fatální následky v podobě uplatnění nepodmíněného trestu, který byl původně „podmíněně“ odložen.

Ale bez znalosti detailů nelze z tohoto místa odhadnout jak se soudce zachová…, pokud se tento případ vůbec k soudu dostane.

Oosbně si myslím, že z toho kamarád vybruslí bez toho trestu ´natvrdo´ 🙂

Další odpovědi
van.ecke.

Podmíněný trest je ve věci která nemá nic společného z tím novím. Jistě se hledí na život v podmínce avšak v tomto případě dostane podmínku další. Mám za to, že se k tomu přiznal.