Fakturace s pozastaveným žl

Dobrý den,prosím vás nevěděl byste někdo potřeboval bych poradit.Mám pozastavený živnostenský list a zákaz činnosti na 2roky.Potřebuji vyfakturovat práci mohl byste mi někdo poradit jak by to šlo udělat aby nato nikdo nepřišel nebo to nešlo potom jako podvod apod.A popř.jak fakturovat?Děkuji moc

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na tento problém žádný legální fígl není,správně by jste ani neměl v činnosti pokračovat,pokud se na to přijde budete mít nemalé nepříjemnosti. Jedině co mě napadá,což také ale není legální ,je,že by jste mohl v činnosti pokračovat třeba na manželky živnosťák,nebo rodičů,nebo kamaráda. Pro jistotu to ošeřit nějakou dohodou o práci....

Další odpovědi:

Zlatý

...a tu práci (kterou potřebujete vyfakturovat) jste vykonal PŘED pozastavením ?

Pokud ano, tak není problém, abyste si to vyfakturoval teď v roce 2010 a podáním daňového přiznání v březnu 2011 to i zdanil.

Pokud to bylo vykonáno až PO pozastavení, tak to je nejspíš problém, který bez znalosti bližších detailů (o jakou jde činnost, o jakou jde částku, v jakém právním postavení je zákazník...) nelze dále zkoumat a hledat legitimní varianty řešení.

Teoreticky by šlo se s oním zákazníkem dohodnout zda by nemohl zvážit změnu smluvního vztahu "OSVČ" -> zákazník na:
a) "zaměstnanec" --> zákazník
- a pak by to řešila Dohoda o provedení práce

b) fyzická nepodnikající osoba" --> zákazník
- a pak už by vám zákazník vyplatil jednorázovou odměnu, která by měla charakter jednorázového příjmu

Počítejte, ale s tím, že nejspíš bude muset dojít ke snížení ceny (u Dohody určitě, protože ´zákazník´ by musel odvádět srážkovou daň..., u tohoto druhého případu bez bližších znalostí nevím)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.