Fakturace s pozastaveným žl

Dobrý den,prosím vás nevěděl byste někdo potřeboval bych poradit.Mám pozastavený živnostenský list a zákaz činnosti na 2roky.Potřebuji vyfakturovat práci mohl byste mi někdo poradit jak by to šlo udělat aby nato nikdo nepřišel nebo to nešlo potom jako podvod apod.A popř.jak fakturovat?Dě­kuji moc

Nejlepší odpověď
kropitko

Na tento problém žádný legální fígl není,správně by jste ani neměl v činnosti pokračovat,pokud se na to přijde budete mít nemalé nepříjemnosti. Jedině co mě napadá,což také ale není legální ,je,že by jste mohl v činnosti pokračovat třeba na manželky živnosťák,nebo rodičů,nebo kamaráda. Pro jistotu to ošeřit nějakou dohodou o práci…

Další odpovědi
standa

…a tu práci (kterou potřebujete vyfakturovat) jste vykonal PŘED pozastavením ?

Pokud ano, tak není problém, abyste si to vyfakturoval teď v roce 2010 a podáním daňového přiznání v březnu 2011 to i zdanil.

Pokud to bylo vykonáno až PO pozastavení, tak to je nejspíš problém, který bez znalosti bližších detailů (o jakou jde činnost, o jakou jde částku, v jakém právním postavení je zákazník…) nelze dále zkoumat a hledat legitimní varianty řešení.

Teoreticky by šlo se s oním zákazníkem dohodnout zda by nemohl zvážit změnu smluvního vztahu „OSVČ“ → zákazník na:

  1. „zaměstnanec“ → zákazník
  • a pak by to řešila Dohoda o provedení práce
  1. fyzická nepodnikající osoba" → zákazník
  • a pak už by vám zákazník vyplatil jednorázovou odměnu, která by měla charakter jednorázového příj­mu

Počítejte, ale s tím, že nejspíš bude muset dojít ke snížení ceny (u Dohody určitě, protože ´zákazník´ by musel odvádět srážkovou daň…, u tohoto druhého případu bez bližších znalostí nevím)