arygnoc

Fajčiari nie sú slabosi!

Majú proste iné gény:
http://zpravy­.idnes.cz/za-zavislost-na-tabaku-muzou-geny-dly-/domaci.aspx?c=A120531­_141717_domaci_a­br#utm_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=id­nes&utm_conten­t=main

Ak akceptujeme obezitu ako chorobu, prečo nie fajčenie? (podotýkam, že obéznych je viac ako fajčiarov, ich liečba stojí viac, úmrtnosť majú vyššiu, atď).

Nejlepší odpověď
Drap

Zlátá slova. Nejsme slaboši. Ale po dobrém jídle nedokáže turka s cigaretou nic nahradit.

Další odpovědi
vaiko

Všechno je to o tom, že pokud není důvod není vůle. Tudíž se nedá vymlouvat na geny; vůle člověka má přece vyžší váhu.
Jako vrah který by říkal podívejte se mám to v genech a s tím nic neudělám…

Syd

Ty geny je ale přece nenutily začínat. To je přinutila pouhopouhá blbost. Jediným správným řešením je proto netestovat svoje geny a vůbec nezačínat. Když někdo neni slaboch, nedělá mu problém onu první nabízenou cigaretu odmítnout, anebo prostě odolat tý zvědavosti, jak to chutná.

Damiana

Kouření je projev slabosti a nedostatku pevné vůle – jako každá jiná droga. Ať se jedná o alkohol, zneužívání léků apod. Obézní lidé jsou na tom také podobně – u nich je to ve většině případů i o pohodlnosti a lenosti (pokud jsou vypapaní, ne jinak nemocní). Jenže neobtěžují svými výpary okolí a neničí zdraví tomu, kdo je inhalovat nechce. A vymlouvat se na geny je při jakékoli závislosti blbost a právě jeden z projevů slabošství. Můj názor.

Ar

Kdyby nekuřáci věděli jaká je to bašta, zapálit si u kávičky, tak by taky čudili.
Doplňuji:
Navíc by bylo správné dát nám nemocným cigára do nižší sazby DPH, zrušit spotřební daň a příspěvek od zdravotní pojišťovny. Jinak to vnímám jako diskriminaci určité části nemocných.