led

Facebook – odstránenie dát

1 – Ak z v účte FB vymažem dáta, účet ostáva, vymažú sa data aj zo serveru FB, alebo len „znevidnia“ (skryjú) a na servere ostávajú?
2 – Akú mám ochranu ako užívateľ pred zneužitím FB?
3 – Podľa zverejnenej filozofie FB, dáta sú majetkom Facebooku (majiteľa) a nie užívateľa. Je to pravda?
Doplňuji:
Nemyslím zneužitie zo strany admin FB ale uživateľské zneužitie – tzv priatelia, priatelia priateľov, atď. Tých vám tlačia aby ste sa spojili a vás zasa tlačia druhým.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vymazat data http://jedenbod­.cz/42-jak-smazat-ucet-na-facebooku.html

Ochrana prakticky žádnou. Nikdo z facebooku za Vámi nepřijede a nezkontroluje Vás podle občanky

Bohužel data jsou majetkem facebooku (je to v licenci – údajně, nečetl jsem ji je v angličtině a pochybuji, že 13 leté děti co si udělají účet umí anglicky tak dobře, aby si přečetli a s právně přeložili právní text, kde záleží na přesném významu) zda to neodporuje českému zákonu to nevím. Nejsem právník Minimálně autorské právo by jste mít měla autorství se vzdát nejde, jen můžete poskytnout licenci někomu dalšímu.

Ještě otázka zda to není nějaká diskriminace mladších dětí. V USA je možná na to nějaký zákon, ale v ČR nic takového není u nás jsou věky 15 – občanka, 18-plnoletost, 21– zbroják, motorka, kandidatura do parlamentu, 40 kandidatura do senátu.

Má se uživatel řídit českým zákonem ten může teoreticky znát nebo americkým a jak si ho má nastudovat když neumí dobře anglicky ?

Na internet by se mělo vytvořit nějaké mezinárodní právo, protože něco je v jednom státě zakázáno, v jiném dovoleno a jak to pak má provozovatel internetové služby řešit ? Podle IP ? Co když má uživatel IP z jiného státu ?

Další odpovědi
baghira

1 – jen zneviditelní. Sice existuje postup na kompletní smazání účtu (je popsaný na FB), ale když jsem ho provedl a za tři měsíce si znovu vytvořil stejný účet, bylo všechno jako dřív.
2 – žádnou. Nicméně zneužití ze strany FB je velice nepravděpodobné (už proto, proč by si z 500 miliónů uživatelů měli vybrat zrovna tebe – to je menší pravděpodobnost než jackpot ve sportce).
3 – ano

juie

1.ÚČET
2.NASTAVENÍ SOUKROMÍ
3.PŘÁTELÉ

CHCETE-LI HO ZRUŠIT
1.ÚČET
2.NASTAVENÍ ÚČTU
3.(VE SLOUPEČKU) ZABEZPEČENÍ
4.DEAKTIVUJTE SVŮJ ÚČET (DOLE MODŘE)

RomanP

Na facebooku jde překopat celý účet, udělal jsem to včera a pochybuji, že jsem tím něco porušil. Ono je docela možné že tato socka bude mít v blízké době dost velké problémy sama se sebou.proto jsem si to pojistil aby se to neotočilo proti mě

led

RomanP,
prosím, určite nielen pre mňa zaujímavé, popíšte nám tu to „prekopanie“. Ja osobne nemám tam to čo nechcem, ale dosť spolublížnych už tieto problémy má. Ďakujem.