Tom 25

Lze použít Facebook jako zálohu fotek?

Když si pošlu fotky přes Messenger na druhý FB účet, zůstanou tam? Jak dlouho? Nemažou je, aby to nezatěžovalo servery (FB má miliardu uživatelů)?

Nejlepší odpověď
Quimby

Nemažou, ovšem jako zálohu bych to nepoužíval. Spíše je nahraj na nějaký cloud, popřípadě rajče nebo podobné fotky.

Další odpovědi
anonym

To bych nedoporučoval. Jsou servery, kde můžeš fotky uchovávat jak dlouho chceš a bezpečně. Nebudu dělat tady reklamu!

Pety2015

Určitě ne . Myslím, že FB i sníží kvalitu…

ivzez

Nedoporučovala bych to. FB všechny vložené fotky
hrozně komprimuje, mám dojem na 70 % či méně.

Pro zálohu bych volila některé internetové úložiště. Klidně můžete i nejznámější české a při nahrávání zvolit „privátní“. Potom se k souborům dostane jenom ten, kdo od Vás obdrží přímý odkaz na tu kterou fotku.

kapka

Zustanou tam, ale kvalita fotek bude opravdu viditelne snizena. Dcera se to dokonce ucila na informatice, ze kdyz chce nekomu poslat kvalitni fotku, ma to udelat radeji mailem, nez fb messengerem.
Lepsi tedy opravdu zvolit jine uloziste.

McArthur

Facebook není určen pro zálohování fotografií. Nezapomeň, že co Facebooku řekneš (napíšeš) nebo mu dáš (fotografie, videa, …), to všechno může Facebook dále využívat pro svou potřebu a reklamní kampaně.

Na zálohování dnes slouží cloud (některé jsou zdarma, kvalita tomu často odpovídá), externí disk (stojí do 2000 Kč a určitě se Ti tam vejde všechno), případně BD, DVD nebo CD média (dnes už trochu mimo mísu).