player242

Facebook..

Nevím jestly tady tahle otázka už byla nebo ne, pokud ano tak ji prosím nemažte, děkuju.

Jaký je Váš názor na Facebook? Podle mě se z Facebooku(FB) stalo hřiště pro puberťačky (někdy i puberťáky) co se fotí v zrcadle v koupelně s make upem až za ušima a všechny „mucinQUjou“. Taky je plný virů a pedofilů. Tak proč ho všichni potřebujou jako sůl? Nechápu to FB mám , ale absolutně ho nepouživám.Když ho zapnu tak stejně nechápu tak nějak co je „cílem“ toho rozdáváni osobních informací někomu koho neznám.
Jsem snad jediný ze třídy kdo FB nepouživá. Omlouvám se za špatnou češtinu.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemáš pravdu, nesouhlasím

Doplňuji:
Tak úplně nemáte pravdu. Záleží na konkrétním jedinci jak s čím zachází. Sama mám Facebook, ale o sobě píši minimálně (skoro vůbec). Nejčastěji komentuji a hodnotím všelijaké fotografie (hlavně přírodopisné a se zvířaty) a nebo sdílím nějaký odkaz. Facebook není špatný, ale záleží jak se s ním nakládá.

Další odpovědi
anonym

To co tu píšeš rozhodně není pravda

Já mám FB cca půl roku na nátlak svých dětí,které žijí daleko a nemůžu si ho vynachválit.Pou­žívám ho k hromadnému sdílení určitých informací nebo materiálů a totéž naopak.Rozhodně tam nesvěřuji soukromé informace,které nechci a nepíšu tam kolikrát jdu denně na WC. I tak nepřekračuji určitou předem danou hranici „přátel“ a když mám přijmout někoho dalšího,vyřadím někoho,s kým komunikace vázne nebo mě obtěžuje nějakými aplikacemi her…:D

MartinR

Máš pravdu, souhlasím

FB je hloupost, která nachytala spoustu lidí.
Proč jim nestačil mail, skype nebo icq (či jiný komunikátor).
… místo, aby lidi chodili mezi lidi, tak sedí u počítače a sdílejí informace (i důvěrné) s někým koho ani neznají a nemají kontrolu jak je zne/po užije.
Pokud by mne něco donutilo FB používat, tak bych ho utáhl jak nejvíc by to šlo a přátele si hodně pozorně vybíral.
--- — ---
takže jako volbu v anketě – souhlas (z toho co vím od lidí co ho mají … od nadšení po přihlášení, která přešla k ignoraci po delší době)

iceT

Nemáš pravdu, nesouhlasím

Přesně jak píše Vlk z lesa,Fb je dobrý sluha,ale zlý pán.Ono je to o tom,jak kdo s čím zachází,stejně jako s ohněm,pokud ho ovládneš,bude ti sloužit.Pokud ne,budeš se ty klanět jemu.

Lukasy

Máš pravdu, souhlasím

Tak když jsou na fb aspon neotravujou jinde takže je to nějak jako blazinec kde jsou blazni :D

Martin_S

Nemáš pravdu, nesouhlasím

MartinR

2Vlk z lesa: v čem je FB dobrý? Co přináší nového a úžasného? On není sám – soc.sítí je hodně …
komentovat fotky – co na nich komentuješ?
sdílet odkazy – jaké … něco jako hoaxy … zachraňta štěňátka, darujte krev AB++ a pod. :) ?

anonym

Nejsem ani v žádné facebookové skupině. Stačí mi se občas podívat co je na přední stránce a zabrousit do oblíbených. S lidmi si také moc nepíši, ale nemám mezi kamarády nikoho koho bych neznala. Takže asi tak.

MartinR

pak nechápu proč si ho vůbec registrtovala :)
ale je to každého věc
jen jsem myslel, že tam bude něco víc úžasného
na komunikaci mám e-mail nebo nějaký komunikátor
na posílání fotek nějaké úložiště nebo mail a nebo se raději sejdu
mne odrazuje to jak se FB a jeho líbí a pod. cpe všude … jak nemám pod plnou kontrolou co kdo kde vidí a v neposlední řadě, že si poskytovatel může změnit pravidla (viz poslední maily)

anonym

Však jsem také odpověděla. Na Facebooku se dozvím třeba i něco navíc nebo naleznu cokoliv zajímavého.

anonym

Tak například naposledy jsem hodnotila a komentovala fotografie u stránky Bydlím u své kočky. Sama dávám na Facebook převážně zvířecí fotografie. Odkazy, které sdílím jsou například články v různých stránek – přírodopisné, knižní a tak.