DusanOrlik

Faceboock-jedná se o porušení pravidel či více?

Zdravím,na facebooku se někdo anonimní zaregistroval pod jménem a příjmením mého bratra,za kterého se vydává.Já jsem se bratra ptal,ale on si facebook nezaložil.Nemá v profilu žádné foto ale on to určitě není.Není o koho jde,ale vydává se za něj (Lukáš Orlík-bydlí v Opava-Czech Republic).Co mám dělat?Jedná se o porušení pravidel či trestní čin?Jak tento problém vyřešit?Díky moc

Nejlepší odpověď
chudst

O poruseni pravidel se jedna 100%, o trestny cin nevim, vzato striktne asi ano, ale bude to spis nejaka klukovina. Jak to vyresit? Ac je to nepohodlne, tak pres facebook – anglickou cestou. Pokud je mu mene nez 15 a neni zletily, pak je to v haji – mozna budou chtit videt nejaky oskenovany prukaz rodicu. A pokud to nepomuze, tak asi nahlasit policii.

Další odpovědi
vamplires

Ahoj,
s tímhle jsem se taky už setkala. Někdo se vydává ze mé známe, dokonce jsem se setkala i s případem, kdy se vymyslela fiktivní osoba a snažila se vyšťárat na osobu, s kterou si dopisovala nějaké tučné skandály a tajemství a pak to publikovala ve škole…

Prostě děs, ale nijak jsme to neřešili…

Asi ale byť na bratrově místě, tak to ohlásím policii. Podle toho, jestli tu osobu nějak nezesměšňoval.

Dále pak si z tebe mohl udělat brat Brý ránko, a zalhat ti… Třeba to skutečně vlastní ;)

Michal Kole

Ať bratr napíše na facebook, ale asi bude muset poslat občanku.

taky by šlo podat trestní oznámení na Policii, ale jestli se tím bude zabývat nedokážu odhadnout

baghira

Trestný čin to zatím není, pokud s tou identitou nedělá třeba podvody. Pořád je tu možnost, že se tak někdo opravdu jmenuje – shody jmen nejsou až tak výjimečné. Ale pokud se opravdu vydává za bratra, je to rozhodně porušení pravidel, a FB takové účty celkem rychle a bez řečí maže (pokud jim to patřičně vysvětlíš, o co jde)