Miroslavst

Fabulárka-co to je?

Co to je fabulárka? Myslím, že to je druh jehly nasazená na inj. stříkačce, ale nevím to jistě. A proč se tomu tak říká?
Doplňuji:
u filmu to rozhodně nebylo. bylo to u zubaře, když mi šel dát injekci. sestře říkal, ať mu podá fabulárku.
Fikce nebo klamání diváka to taky nebylo, na to jak to bolelo si pamatuju dost dobře a žádný klam to nebyl :D

Nejlepší odpověď
martina1

Jehly k injekcím se liší barevným rozlišením a velikostí,ale pořád je to jen jehla.Někdy se intravenózní kanyle říká flexila,protože pa vyndání mandrénu zůstane v žíle jen ohebná silikonová trubička.Jedině mě napadlo,jestli tomu třeba neříkají u filmu.Konfa­bulování je,že si někdo stále vymýšlí a lže.Tak třeba je to jehla,kterou opravdově nezavedou,ale ošálí tím diváka.

kapka

Já mám pocit, že tu podobná otázka nedávno byla, ale když to zadám do vyhledávače, tak mi to nic nenajde, ani tuhle Vaši otázku. Odpověď neznám a nepamatuji si, jestli na to někdo předtím odpověděl.

Miroslavst

Tato otázka zde opravdu padla. Co to je nebo tak nějak.
Jde o to, že když mi trhali zub a dávali anestézii, tak doktro říkal sestře, ať mu dá fabulárku. asi to je nějaká tvrdší jehla nebo co-nevím a tak mě to zajímá.
A jinak fikce-ošálení diváka to určitě nebylo.
Moc dobře jsem cítil, jak to bolelo.

martina1

Mě to jen napadlo v souvislosti s fabulací.My v práci tohle slovo nepoužíváme a u zubaře nevnímám co si říkají,tam jsem mimo a klepu se ať už sem venku.Zkusím zjistit.Manželova sestřenice je sestra na zubárně.

Miroslavst

Moc děkuji, pak mi napiš mejl, protože není v mých silách hlídat diskuzi.