Avatar uživatele
Miroslavst

Fabulárka-co to je?

Co to je fabulárka? Myslím, že to je druh jehly nasazená na inj. stříkačce, ale nevím to jistě. A proč se tomu tak říká?
Doplňuji:
u filmu to rozhodně nebylo. bylo to u zubaře, když mi šel dát injekci. sestře říkal, ať mu podá fabulárku.
Fikce nebo klamání diváka to taky nebylo, na to jak to bolelo si pamatuju dost dobře a žádný klam to nebyl :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4982 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Jehly k injekcím se liší barevným rozlišením a velikostí,ale pořád je to jen jehla.Někdy se intravenózní kanyle říká flexila,protože pa vyndání mandrénu zůstane v žíle jen ohebná silikonová trubička.Jedině mě napadlo,jestli tomu třeba neříkají u filmu.Konfa­bulování je,že si někdo stále vymýšlí a lže.Tak třeba je to jehla,kterou opravdově nezavedou,ale ošálí tím diváka.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Já mám pocit, že tu podobná otázka nedávno byla, ale když to zadám do vyhledávače, tak mi to nic nenajde, ani tuhle Vaši otázku. Odpověď neznám a nepamatuji si, jestli na to někdo předtím odpověděl.

před 4982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

Tato otázka zde opravdu padla. Co to je nebo tak nějak.
Jde o to, že když mi trhali zub a dávali anestézii, tak doktro říkal sestře, ať mu dá fabulárku. asi to je nějaká tvrdší jehla nebo co-nevím a tak mě to zajímá.
A jinak fikce-ošálení diváka to určitě nebylo.
Moc dobře jsem cítil, jak to bolelo.

před 4982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
martina1

Mě to jen napadlo v souvislosti s fabulací.My v práci tohle slovo nepoužíváme a u zubaře nevnímám co si říkají,tam jsem mimo a klepu se ať už sem venku.Zkusím zjistit.Manželova sestřenice je sestra na zubárně.

před 4982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

Moc děkuji, pak mi napiš mejl, protože není v mých silách hlídat diskuzi.

před 4982 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek