Fabia zásuvka zapalovače

Mán dotaz zda je možné ze zásuvky zapalovače přes rozdvojku s 10A pojistkou zapnout současně navigaci a autoledničku která má odběr 45W Zapalovač je osazen 15A. pojistkou Díky za odpovědi F.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jestli jsem to správně pochopil a jestli správně uvažuji, tak ano. Na rozdvojce je slabší pojistka, čili ta by „vyletěla“ dřív, ale i tak bych to viděl tak, že lednička si vezme 45W/12V = 3,75A, ta navigace nevím, ale bude to něco takového co se do těch zbývajících 10 A vleze, měla by mít max. 75W. Celkem tedy 120W (při 10A proudu). Pokud bys měl 15A pojistku, pak 180W. Ještě mě napadá, není těch 10A na každou větev? To by pak bylo úplně v pohodě.

Další odpovědi
fg

Ano lze.Navigace odebírá asi okolo 6W-12W takže se nemusíte bát,že se pojistka přetaví.

mosoj

Autolednička bude mít odběr cca 4 A a autonavigace nestojí za řeč. Takž bez problémů ano.
Doplňuji:
Proboha autonavigace 75 W ?? To má tak radar !!!