F versus Ph!

Proč se někde píše F(ord) a někde Ph(ilips) ? Má to nějaké zvláštní pravidlo?

Nejlepší odpověď
anonym

Pravidlo je tu prosté – jestliže se jedná o název firmy odvozený od jména (příjmení) rodiny Fordů, tak tam logicky musí být F. Pokud jde o jméno rodiny Philipsů, tak tam nebude nic jiného než Ph.

Další odpovědi
arygnoc

ph sa vyslovuje ako poloF.
Je to hláska s iným zvukom (ako v slovenčine l, ľ, ĺ, alebo r, ŕ a české ř, poľské rž a pod.)

anonym

Ty dva názvy byly jen pro ilustraci. Je mnoho názvů měst,jmen,věcí,ale já se ptám proč tomu tak je?