Externí zvuková karta pro lepší zvuk?

Má cenu kupovat nějakou externí zvukovou kartu pro notebook pro zlepšení zvuku? Jde mi o 70 % stereo a 30 % filmy (5.1). Četl jsem diskuse na CZC a moc nevím no. Jeden říká to a ten tohle...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Karty externí jsou různé, i ty drahé, které mají být lepší... Nicméně si pořád stojím za tím, že karta v počítači nebo mimo něj nezahraje tak jako DVD nebo CD přehrávač. Navíc ty USB kabely apod. jsou šíleně zarušené a v reprácích to jde slyšet. Pokud se bavíme o bedničkách k počítači, tak to je asi fuk. Ale u větších nebo citlivějších HiFi boxíků bych to nedoporučoval. I 5.1 zvuk se mi zdá přeceněňovaný. Ale pokud stojíš o 5.1 a nechceš DVD přehrávač, pak jo, pak si pořiď něco od Creativu, co má 24bitový převodník, oproti integrovaným kartám to hraje opravdu líp.

Pokročilý

Výrobci základních desek PC a notebooků jsou tlačeni dolů s cenou a musí na základní desku v hodnotě několika set korun dostat plejádu funkcí. Integrovaná zvuková karta má za úkol pouze poskytnout zvuk, který vyhoví 95% uživatel. Kdo požaduje kvalitní zvukový výstup se solidním odstupem signálu a šumu, měl by o externí zvukové kartě uvažovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.