Externí zvuková karta pro lepší zvuk?

Má cenu kupovat nějakou externí zvukovou kartu pro notebook pro zlepšení zvuku? Jde mi o 70 % stereo a 30 % filmy (5.1). Četl jsem diskuse na CZC a moc nevím no. Jeden říká to a ten tohle…

Odpovědi
Olaf

Karty externí jsou různé, i ty drahé, které mají být lepší… Nicméně si pořád stojím za tím, že karta v počítači nebo mimo něj nezahraje tak jako DVD nebo CD přehrávač. Navíc ty USB kabely apod. jsou šíleně zarušené a v reprácích to jde slyšet. Pokud se bavíme o bedničkách k počítači, tak to je asi fuk. Ale u větších nebo citlivějších HiFi boxíků bych to nedoporučoval. I 5.1 zvuk se mi zdá přeceněňovaný. Ale pokud stojíš o 5.1 a nechceš DVD přehrávač, pak jo, pak si pořiď něco od Creativu, co má 24bitový převodník, oproti integrovaným kartám to hraje opravdu líp.

hem

Výrobci základních desek PC a notebooků jsou tlačeni dolů s cenou a musí na základní desku v hodnotě několika set korun dostat plejádu funkcí. Integrovaná zvuková karta má za úkol pouze poskytnout zvuk, který vyhoví 95% uživatel. Kdo požaduje kvalitní zvukový výstup se solidním odstupem signálu a šumu, měl by o externí zvukové kartě uvažovat.