platus

Jak se zbavit závislosti na extázi, když se jedná o psychickou závislost?

Můj dotaz zní jak se zbavit závislosti na extázi – jedná se o psychickou závislost. Extázi jsem měl jen 3× (ale v období týdne). A je to prostě něco neskutečného, a to nemyslím, jen to, když si ji dáte na diskotéce. To je taky super. Ale třeba i venku s přítelkyní a jdete se projít. Najdete třeba 20 kilometrů náramně si cestu užijete, dokonce jsem díky ní pochopil existenci vesmíru, světa, ekonomiky. A navíc na mně nepůsobí ty dojezdy, jak se dočtete na internetu. Prostě když si ji dám třeba v 11 jdu ven, ani nemusím jíst, vrátím se domů třeba 5 (nejvíc to působí tak 3 hodiny) a pak je to ještě ok jen mně bolí nohy, ale mozek mně hrozně chce pracovat, takže si udělám i náskok do práce (a dokonce mně ta práce baví – minule jsem dělal databází a užil jsem si ji hrozně a přitom to pro mně byla vždy nudná práce) Pak normálně kolem 10 pociťuji únavu, tak jdu spát a ráno jsem úplně OK a mám navíc super náladu. Problém je, že vím, že je to špatné a chci to už přestat brát – chtěl jsem to jen zkusit jednou jaké to je a konec a prostě mně to nutí si to pořád dávat, jako jen jak se probudím tak mám na to hroznou chuť a pořád jen myslím na to jestli si ji dát nebo ne. A když to ten den vydržím tak si ho vůbec neužiji a vlastně na to celý den myslím jaké to s ní bylo atd. ani nic neudělám a jen sedím a přemýšlím to tom. Jak dlouho tento stav bude trvat, než mně myšlenky na ni přejdou?

Nejlepší odpověď
AAmila

Myslím, že si první oba dva musíte uvědomit, jak chcete prožít zbytek života. Musíte si říct, že jestli to takhle budete dělat dál, skončíte špatně. Jestli takhle budete pomtačovat, pak můžete spadnout do nějakých tvrdších drog.
Mě se třeba líbí taková jedna představa. Zkus se vžít do situace, kdy budeš na smrtelné posteli a bude ti já nevím třeba 90 let. A v te situaci si představ, za co jsi ve svém životě zklamaný a na co jsi pyšný. Přece nechceš aby si měl nějaký špatný pocit na smrtelné posteli kvůli extázi.
Jinak zkus si ještě někde na internetu přečíst co může tato závislost způsobit nejen duševně, ale i fyzicky

Další odpovědi
chachar1922

Ty jsi svuj pan. Ty musis vědět zda chces skoncit spatne nebo to nebrat. Az budes rozhodnuty, tak to vse pujde snadno. Zavislost je jen stav, kdy clovek chce strasne delat to, co vi, ze by nemel, nebo co nemuze delat a svadi to na „zavislost“. Vyber si svou stranu.

ptáč

Takové extatické pomůcky by měli fasovat zaměstnanci ve stavebních oborech. Protože to nikoho nebaví a nikdo to už nechce dělat!

gecco

Myslim, ze tyhle teleci nalady te prejdou postupne – spolu s pubetou…
😁
Zatim si bez hrat s plysakem…

anonym

Nejlepší je, až se stane droga drogou, super stadium.