expirace co to je?

co znamená potravina po expiraci?

Nejlepší odpověď
quentos

expirace je vypršení lhůty, v tomto případě záruční či minimální trvanlivosti. Takové potraviny obvykle bývají zlevňovány.

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že po expiraci znamená že má prošlou spotřební dobu.
Datum expirace – datum spotřeby.

Michal

To je lhůta ,do kdy výrobce ručí za nezávadnost a kvalitu výrobku.Po expiraci jíte, třeba salát podle Vašeho uvážení a také následky si nesete sám(a)

Zdroj: zkušenost

Q

Expirace je datum, do kterého by nejpozději měla být potravina nebo léčivo zkonzumováno. Na některých obalech je uvedeno datum expirace, na některých datum spotřeby (což je vlastně totéž) na některých datum minimální trvanlivosti. Minimální trvanlivost je vlastně méně násilný pokyn pro totéž. Konzumace je možná, ale nedoporučená. Prostě po těchto datech je to na nás, zda-li tuto poživatinu požijeme či vyhodíme, ale už nemůžeme nárokovat zdravotní nezávadnost výrobku na výrobci.