Exmanželka přítele nechce, aby mě jejich děti vídali

Dobrý den, chci se zeptat, zda je dobré, aby exmanželka mého přítele(se kterým máme 8 měsíčního syna), bránila jejich dětěm (obě dcery 9 let), aby se se mnou stýkali. Děti by evidentně chtěli - těší se na svého mladšího brášku, ale jejich matka jim to zakazuje. Přítel má strach se jí postavit, aby to pak prý dětem doma nevyčítala, že byli se mnou. Co s tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já bych vám radila netlačit na pilu. Tady ani nejde o to, jak VY působíte na ty holčičky, ale jak působíte na jejich matku. Vypadá to, že její rozchod s exmanželem pro ni není ještě uzavřená kapitola. Buďte citlivá. Ty holčičky nejsou fakticky vaše dcery. A váš 8-mi měsíční syn je jejich pouze poloviční bratr a pro matku těch holčiček tohle může být určující.

Nejdřív se musí exmanželka vašeho přítele definitivně citově oddělit od svého exmanžela, a když budete citlivá a budete velmi tolerantní a dáte jí najevo, že nemáte v úmyslu jí její děti jakkoliv brát, že jim nechcete dělat v žádném případě MATKU, protože už jednu MATKU mají, tak se určitě časem uvolí, že se s vámi stýkat můžou.

Určitě ji bolí, že vlastně ji vyměnil za vás a bojí se, že ji vymění i její dcery. Určitě by to neudělaly, ale ona to neví s určitostí. Pochybuje o sobě a má strach, že svým dcerám nedává dostatek všeho. Vyčítá si, že nedokázala udržet manželství pro svoje děti a teď má její exmanžel fungující rodinu pro JINÉ NEŽ JEJÍ DÍTĚ.

Není to její povinnost, aby se její děti stýkaly s vámi. Musí se stýkat se svým otcem, ale u vás to povinnost není. A tak by jste to měla brát. Vy jste odkázána na její dobrou vůli.

Takže bych vám radila stáhnout se a nechat svého přítele a jeho exmanželku, aby si to vyřídili. Tohle určitě nebude trvat na věky. Až si najde nového přítele, tak se to možná změní (neříkám, že určitě), ale každopádně vzhledem k tomu, že nejste s přítelem manželé, tak se jí ani nedivím, že vás nechce akceptovat v životě svých dětí. Pro ni jste prostě vetřelec.

Čekejte a časem určitě přijde k rozumu...

petr svetr: ano, tohle je sice (mě příčící se) řešení, které ale bude mít za následek tahanice možná i soudní, hádání, nevraživost a možná i přetahování se o děti.

Ale podle mého názoru je schůdnější mírová cesta.

A o možnosti jen tak ukrást matce její děti se ani vyjadřovat nebudu. Nechutné - hnus!!!

Další odpovědi:

dobrý den s tím mám poměrně bohaté zkušenosti.Mám 3 děti ze dvou vztahů a žiji ve třetím vztahu.
rodič si může dělat s dětmi co chce pokud je neohrožuje na zdraví a výchově a druhý rodič do toho nemá co mluvit.kdyby to ta ex nechápala tak si s ní zajděte na sociálku.
pokud bude ex doma za to děti týrat je to důvod dostat je do péče.

Stříbrný

Důležité je ,jak by rozhodl soud.Druhá otázka zní méně úředně:Jak rozhodnou,nebo rozhodly děti?
Rozhodnutí soudu je závazné,chcete-li k němu jít.Ale je tu také čas,ten by Vám hodně napomohl.

Bohužel vás asi nepotěším , ale podle mne když si to nepřeje tak jí v tom nějak nemůžete zabránit-jsou to její děti ..Být vámi tak to neřeším osobně ale promluvím si o tom se svím přítelem , at sebere odvahu a vyřídí si to se svou ex

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.