marci1

Existují vodotěsné mobily, které vydrží fungovat pod vodou i delší dobu ?

V souvislosti se „ztraceným“ letadlem se píše, že některým pasažérům zvoní mobily. Mohly by ve vodě po tak dlouhé době ještě vyzvánět ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesmíš všemu na Novinkách věřit. Tam jim občas zvoní i v hlavě.
Nebo vletěli do jiné časové dimeze či je unesli Ufouni.
Doplňuji:
Jenom upozorňuji že ponorka pokud se nevynoří, nebo nevyšle na hladinu bóji sloužící jako anténa žádné spojení nemá.

Další odpovědi
zzzzz

Jo jsou, např. Sony Z, ale vydrží to snad jen chvíli a do určité hloubky. Potom jsou i takové speciální obaly/sáčky do kterých dáš foťák nebo mobil a můžeš s ním pod vodou fotit, ale jestli budeš mít signál, tak to fakt nevím 🙂
Doplňuji:
Já se spíš divím, že je v dnešní době problém najít tu černou skřínku, to tam není nějaká GPS, která by je přesně navedla???

magorvkleci

Jestli jde o příjem GSm signálu, tak elmg vlnění kolem 1 GHz se utlumí ve sladké vodě v hloubce pár centimetrů, v mořské vodě pár milimetrů.
Volající dostane vyzváněcí tón zřejmě proto, že volaný mobil má nastaveno přesměrování v případě nedostupnosti. Vyzváněcí tón volanému do sluchátka dává samozřejmě ústředna, nikoli volaný mobil.