Fyzik

Existují u člověka pozitivní mutace?

Když máme velký vzorek jedinců, někteří se vyvinou s výraznými, skokovými změnami v důsledku mutací. Taky víme, že mutace je způsob, kterým se vlivem přírodního výběru vyvíjel a zlepšoval život na Zemi.

Tak se ptám, jestli někdo znáte nějakou mutaci, která je člověku prospěšná? Já totiž ne.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Jedna z nejprospěšnějších nedávných mutací je schopnost zpracovat laktózu – tedy schopnost strávit mléko, potažmo sýr a ostatní mléčné výrobky. Tato schopnost byla zhruba před pěti tisíci lety mezi dospělými extrémně vzácná, u většiny lidí mizela pár let po narození.

Ovšem když jsme začali domestikovat krávy (pro maso), rázem měli jedinci schopní využít nejen maso, ale i mléko, obrovskou evoluční výhodu. Voilá, dnes může mléko pít většina Evropanů. Zato v Africe či východní Asii… smůla.

Dále tu máme mutace jako tetrachromatismus, tedy schopnost vidět ve čtyřech základních barvách (červený, modrá, zelená a něco, pro co nemáme slovo) a tedy schopnost rozlišovat více barev… což vy taky mohlo být do budoucna prospěšné…

Další odpovědi
Quimby

Lidstvo jako takové je tu strašně krátkou dobu na nějaké mutace + nějaké věděcké záznamy o mutacích by tady mohli bejt tak o objevu DNA, dřív to prostě nikdo neřešil.U člověka navíc nefunguje přírodní výběr, protože žijeme ve velké společnosti.

CO vím, tak se zvětšuje průměrná výška člověka.Mutace jsou třeba mezi černochy a bělochy, ale jak se to všechno mísí, tak není jasné co je výhodnější, nejspíš se ta malá výhoda ztratí díky té společnosti.

Někdě v Číně je kluk, kterej vidí ve tmě, viz. http://www.no­vinky.cz/koktej­l/257745-modre-oci-maleho-chlapce-zelene-zari-v-noci-vidi-stejne-jako-kocka.html

zjentek

myslím, že mutace je malý krůček pro člověka, ale velkej skok pro lidstvo ..začíná to mutací a končí evolucí ,)

Agneta

Já bych řekla, že je lidstvu prospěšná mutace člověka na fyzika, někdo to přeci musí dělat:DDD

Fyzik

Prodlužování života je vliv životního stylu, není skokové a není tedy způsobeno mutací. Článek o chlapci jsem už někdy četl, to je přesně to, co myslím!