Existují státy,kromě těch,kde je dominantní islám?

že je tam zavedena prohibice?
Má vůbec smysl? Není to metoda,jak naučit zvědavé a vzdorovité chlastat?
Také vzroste počet slepců. Viz Rusko.

Nejlepší odpověď
anonym

V současnosti stále funguje omezený přístup k alkoholu v severských státech kromě Dánska.[zdroj?] Alkoholické nápoje se tam prodávají jen v řetězcích státem vlastněných specializovaných prodejen.[zdroj?] Otevírací doba nenahrává víkendovým večírkům, např. norský Vinmonopolet zavírá v sobotu už v 15:00 a v neděli neotevírá vůbec.[zdroj?] Alkohol je vysoce zdaněn. Dovoz z ostatních zemí podléhá omezení (pro Norsko 1 litr lihoviny na osobu). Tato opatření severských vlád vedou k omezení spotřeby alkoholu, která je tradičně vyšší než v jiných oblastech světa.[zdroj?]

Další odpovědi
anonym

V Rusku je to po hokeji národní sport,v státech,kde je islám se pije taky,jenže jaksi na „tajňačku“,myslím si,že zakázaný chutná opravdu nejlíp,severský státy ty vědí nejlíp,jaký to je.Ne jen tak se u nás říká,že chlastá jako Dán!

Terryle

Jo, ve Skandinávii maj s chlastem problém, takže vlády se s ním snaží bojovat. Ale vyložená prohibice to není. Omezení prodeje ve specializovanejch obchodech, vysoký daně a tím pádem vysoký ceny. A nutno dodat, že to ani moc nefunguje :oD vždycky se dá nakoupit zásoba předem nebo si uděláte výlet trajektem do Estonska nebo Ruska, kde je alkohol levnej…
Oni Skandinávci neuměj pít, oni chlastaj jako duhy – neopijou se jen tak trošku, ale sežerou se skoro do mrtva. Aspoň Finové (ruskej vliv se nezapře :) ale prý to není lepší ani u jinejch skandinávskejch národů…