Avatar uživatele
hracnula25

Existují statistické informace o počtu „zesnulých“ RÓMŮ při teroristických činech?

Nevím jak se určuje národnost. Geneticky ?

Ale otázka byla myšlena tímto směrem :

IS popravují např. Japonce atd.

Tímto směrem a takto byla myšlena otázka …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3235 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

asi máte na mysli štátnu príslušnosť.
ako čech, rumun, hajťan či japonec môže byť rôznej národnosti, tak napr. zulu (príslušník národa) či róm (cigán, príslušník národa), môže byť čech, talian či japonec (a iný).

nepliesť si národnosť (etnikum) so štátnou príslušnosťou.

v štatistikách, tak obľúbených tlačou, sa dozviete počty obetí zvyčajne podľa štátnej príslušnosti (je jedno, či je to afroameričan alebo biely občan usa či británie [a inej krajiny], stále je to američan, brit [a iný]).

;-Q
Doplňuji:
pletiete sa.
slovo národnosť nevzniklo pre potreby matematiky či štatistiky.

národnosť ( http://co-to-je.sk/_národnosť ) označuje príslušnosť k národu ( http://co-to-je.sk/_národ ) v etnickom zmysle, vychádza z príslušnosti k národnosti predkov, nemusí sa zhodovať so štátnou príslušnosťou.

z toho vzniká i vaša nespokojnosť s odpoveďami.
pletiete dva pojmy (ukazovatele) do jednej otázky/štatistiky (štátny príslušník [Japonec] a etnikum [Róm]).

;-Q

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Ne. Na základě jakých údajů by se taková statistika dělala? Víš, jak se určuje národnost?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Nesmysl. Národnost si u nás vybíráš, od roku 2001 můžeš mít i dvě. Takže cikán uvede národnost třeba italskou a zároveň norskou a celá statistika jde do kelu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

…„IS popravují např. Japonce atd.“…
Pořád nerozumím – směřuješ dotaz na IS (A) a nebo na Japonce (B)?
A máš na mysli teroristické činy páchané Romy © či páchané na Romech (D)??
😉
A. IS není stát (ani státní příslušnost, ani národnost…) – jde o ´zájmovou´ organizaci sdružující (možná) i Romy
B. slovo Japonec definuje státní příslušnost, slovo Rom nikoli
C. tuto statistiku (násilné činy proti národnosti/etniku) by mohla mít policie daného státu, ale myslím, že ti ji nepředá
D. i tuto statistiku by mohla mít policie daného státu (násilné činy, kde pachatel je nějaké národnosti/etnika), ale taky myslím, že ti ji nepředá
___
BTW*) – k romské národnosti se hlásí 13.109.občanů ČR (cca 0,12 %) – z čehož by ti mělo být jasné, že žádná taková statistika v ČR nemůže existovat…
😉
___
*) údaje z roku 2011

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Národnosť vyzdvihujú na „často rasistické“ médiá miesto správnej štátnej príslušnosti.
Obeť teroristického činu je obeťou teroristického činu bez ohľadu na národnosť, pre bližšiu informáciu sa používa štátna príslušnosť na rozlíšenie predpokladaných úmyslov teroristov. Národnosť obete teroristického útoku sa používa v prípade, že útočník aj obeť sú príslušnícia jedného viacnárodného štátu (napríklad národnostné, prípadne kmeňové, boje v Afrike)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hracnula25

Nejsem nějak „teroristicky“ vzdělaný, ale měl jsem „za to“, že konkrétně Japonce „popravili“ proto, aby do „hry“ zatáhli Japonsko …

Uvedl jsem „zrovna“ Japonce, protože jsem si nevzpomněl na jiný „příklad“ kdy IS popravili nějakého „podobně“ zbarveného (tedy myšleno kůží) „jako“ jsou „oni sami“ …

No a jinými slovy jsem chtěl zjistit zda je tato filozofie IS mnou správně „pochopena“ tedy, že „popravili“ Japonce právě proto aby do „hry“ zatáhli Japonsko …

A tedy jsem chtěl zjistit zda byl někdy popraven nějaký róm nebo nějaká rómka …

Tedy o nic víc mi nešlo …

před 3235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

je možné (i keď málo pravdepodobné), že práve ten japonec (štátný príslušník) bol prvý popravený róm (člen národa) is.

;-Q

před 3235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hracnula25

Jen bych rád podotkl, že původně jsem napsal otázku:

Existují statistické informace o počtu „zesnulých“ RÓMŮ při teroristických činech?

o národnostech příslušnostech a pod. to přišlo až s odpověmi … tak jsem otázku doplnil …

ale i tak: národnost je pouze slovo na základě kterého lze použít čísla

tedy čísla lze poté co se identifikuje smysl „pojmu“ národnost použít k tomu aby se dalo něco spočítat … v tomto případě chtěl asi „básník“ říci, tím že vymyslel „slovo“ národnost to, že se bude moct něco počítat a bude tedy více pracovních míst pro „matematiky“ …

tedy „slovo“ národnost „vzniklo“ proto aby „mamematici(čky)“ měli zaměstnání se slušným finančním „příjmem“ ze „státní“ pokladny kde ti, kteří nejsou „terčem“ IS (jak je vlastně nastíněno původní otázkou) jak skoro všichni víme prakticky vůbec „nepřispívají“

bo „čítať písať něvěm“ ale blby som něje … 🙂

do moravštiny přeloženo : umím počítat

před 3235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

pletiete sa.
slovo národnosť nevzniklo pre potreby matematiky či štatistiky.

národnosť ( http://co-to-je.sk/_n%C3%A1­rodnos%C5%A5 ) označuje príslušnosť k národu ( http://co-to-je.sk/_n%C3%A1rod ) v etnickom zmysle, vychádza z príslušnosti k národnosti predkov, nemusí sa zhodovať so štátnou príslušnosťou.

z toho vzniká i vaša nespokojnosť s odpoveďami.

;-Q

před 3235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek