postcd

Existují prac. agentury které přidělí práci bez výběr. řízení?

Tedy že se u prac. agentury registruji, podstoupím nějaké vstupní testy, pohovor atd, dají si mě do databáze a jakmile mají nějaké nové volné místo prohlédnou databázi a vyhovujícího člověka kontaktují a ten jde do firmy? a nebo jsou na vše u agentur výběrová řízení že se tam musí opakovaně na pohovory pro každou prac. pozici?

Odpovědi
Kelt

Pracovní agentura práci nepřiděluje. Podle mne to jsou další darmožrouti tohoto systému. Obvykle si vás zavolají, vyzpovídají, něco se zeptají atd. I když se zaregistrujete u nějaké agentury v jednom městě, musíte se registrovat u stejné agentury v jiném městě. Asi neví, jak si předávat údaje po síti. A pokud si myslíte, že vás budou denně kontaktovat a nabízet desítky pracovních pozic, tak jste na omylu. Budou vás informovat, že existuje nějaká pozice, zda máte zájem. Ale to, zda budete pozváni na pohovor, záleží na zaměstnavateli. Když je člověk aktivní, může si dopisovat sám s různými podniky, některé agentury se ptají kuchaře, který chce jít na místo kuchaře, zda chce opravdu dělat kuchaře a během týdne se na to ptají telefonicky i mailem třeba třikrát.

ivzez

Neexistují.
Pracovní agentury zprostředkovávají zaměstnance
zaměstnavatelům, nikoliv práci uchazečům …