bolak

Existují nějaké internetové stránky, kde by informovali o aktuálních změnách doplatků za léky?

Třeba když některé léky hrazené pojišťovnou od určitého data už hrazené nebudou, případně budou hrazené jen z části a nebo naopak léky na které pacient musel doplácet budou od nynějška plně hrazené, tak jestli je nějaký web který by o těchto změnách pravidelně informoval.

Nejlepší odpověď
marci1

Web MZČR. Údaje jsou aktualizovány vždy po 21. dni následujícího měsíce.
http://www.mzcr­.cz/leky.aspx#

Další odpovědi
mosoj

Jestli to někdo najdete, tak by mně zajímaly ty stránky které informují v které lékárně je lék bez doplatku a v které je ten samý lék s doplatkem. Zcela běžné, a jedná se lék od stejného výrobce.

Samozřejmě že existuje úhradová vyhláška, ale nikdo se v ní nevyzná.

bolak

marci1: ty údaje jsou neúplný, jsou léky který jsou normálně s doplatkem, ale s určitou diagnózou je plně hradí pojišťovna, a to tam vůbec není uvedený

(palec za snahu)

bolak

ale stejně, zajímají mě spíš plánovaný změny (v doplatcích), to přece nemůžou schválit jen tak ze dne na den né? to všechno se předkládá a navrhuje měsíce, někdy i roky dopředu..

bolak

mosoj: to nikde nenajdeš, protože ty stránky co existujou, tak jsou založený na tom principu že to tam vkládaj sami zákazníci, a protože se to furt mění, tak třetina těch dat je neaktuální a u poloviny lékáren tam údaje vůbec nejsou, protože to tam nikdo nezadal. ono jaká je šance že všichni si koupěj všechny různý druhy léků ve všech lékárnách po celý ČR a pak to ještě budou vkládat na web.. (0)

já to mosoji dělám tak, že si na firmy.cz vyjedu všechny lékárny, vyfiltruju si jen ty co jsou v místě mého bydliště, tam jich vyjede třeba 20, ty si rozklikneš, zkopíruješ e-mailový adresy a všem jim pošleš hromadnej spam, ve tvaru: „Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik se ve vaší lékárně doplácí na ten a ten lék. Děkuji“. Všechny adresy dáš jako skrytou kopii takže žádná z těch lékáren nebude vědět že obesíláš všechny lékárny v Praze :)) a druhej den si jen projedeš doručenou poštu…