bolak

Existují nějaká vesmírná tělesa, která by měla zápornou gravitaci?

Tedy třeba planeta která by nepřitahovala předměty, ale odpuzovala?

Nejlepší odpověď
dudu

Jak by mohlo vzniknout cosi jako těleso když všechno od všeho odpuzuje!
Doplňuji:
Jistěže mohou existovat drobná tělesa s téměř nulovou gravitací. Zde by energie obyčejného kýchnutí mohla zapříčinit až nezvratný pád do hlubin vesmíru.

Další odpovědi
gecco

Gravitace nemůže být záporná – to by odporovalo jejímu principu…
😉

Lamalam

Ne, v pojetí soudobé fyziky nemůže gravitace nabývat záporných hodnot.

arygnoc

nepoznáme takú vlastnosť u žiadneho fyzikálneho fenoménu.
ani zápornú rýchlosť, čas, dĺžku, hmotnosť, …

;-Q

anonym

Bílá díra! (Teoretické prohloubení už tak teoretické černé díry. V Bílé díře se jedinec musí narodit.)
Doplňuji:
Mimochodem Bílá díra vzniká zhroucením díry Černé. To je důvod, proč může existovat, byť se nemůže normálně utvořit. (Tedy z přitažené hmoty.) Bílá díra věci vyluzuje ven a dovnitř se nic nedostane…

MK44

Pokud je mi známo, takové těleso uvnitř vesmíru nebylo detekováno. Nicméně ve vesmíru jako celku působí cosi, co je provizorně nazýváno temná energie a co zřejmě působí, že se urychluje rozpínání vesmíru. Temná energie tedy působí proti gravitaci a způsobuje, že se galaxie (nebo clustery galaxií?) od sebe vzdalují stále větší rychlostí. Nebylo objeveno, že by se tento jev nějak vázal na nějaké „těleso“. Alespoň zatím.

anonym

Ve vesmíru raketoplány trysky už nepotřebují…
Doplňuji:
…ale věřím tomu,že na světě je víc možností,než na,které si vzpomenu.

Agent000

No, spekuluje se o možné neznámé energii, která způsobuje rozpínání vesmíru (takže by v podstatě mohla odpuzovat). Říká se jí temná energie a prý má původ vně známého vesmíru.

lexx

Asi ne, to by planeta či jiný objekt (asteroid, měsíc, kometa…) nedržel pohromadě ale…všechno má svůj protipól ! Elektřina, magnetismus, elementární částice…

Celander

Gravitace je tu díky hmotnosti tělesa a hmotnost záporná být nemůže. My nebo třeba prach máme hodně malou gravitaci ale zápornou nikoliv.