hanna4

Existuji ještě nějaké názvy organizací chytajících zločince krom policie?

hledám názvy jako třeba policie,marinaci, jestli existuje ještě něco víc. Víc, co stoji na dobré straně, kdo chyta ty zločince, může to být odkudkoli. Děkuji.

Nejlepší odpověď
klumprt

A taky třeba četnictvo. To myslím ještě funguje ve Francii jako Gendarmerie nebo v Itálii jako Carabinieri. V Rakousku četnictvo bylo ještě před pár lety, ale už bylo sloučeno s policií tak asi někdy kolem roku 2005.

Další odpovědi
Lamalam

V USA třeba Texas Rangers nebo Marschals service. Mám dojem, že zatýkat můžou i agenti FBI, DEA, NCIS.

anonym

Největší výběr máš, vzhledem k uspořádání, v USA. Federálové (FBI), rangeri (U.S.Rangers), šerifové (U.S. Sheriff) a maršálové (U.S. Marshall)… Pak to jsou nejrůznější „specializované“ oddíly policie, jako kanadská jízdní, londýnští bobbies… Dál nejrůznější zpravodajské služby (CIA, FSB, BIS nebo Vojenské zpravodajství). A pak nejrůznější další organizace spadající pod nejrůznější nesilová ministerstva, jako třeba financové (FAÚ MFČR).

lexx

Kristový rány…tolik neproduktivních vyžírek…a pak že není na důchody, školství a léky pro seniory…

anonym

Slibuju dnes přede všemi, jako jiskra jasná, že nebudu nadužívat slovo nejrůznější.