Existují i barevné němé filmy? Znáte nějaké konkrétní?

Odpovědi
vas999

Já osobně si myslím, že ne. Vývoj filmů byl totiž takový:

  1. obyčejné černobílé filmy bez zvuku, většinou krátké
  2. černobílé filmy, již se zvukem
  3. barevné filmy se zvukem, doposud však 2D
  4. barevné filmy, tentokrát i ve 3D
  5. 4D filmy s houpajícími sedačkami, případně s dalšími efekty
  6. vylepšené 5D filmy, spousta zajímavých efektů

V průběhu vývoje filmů se také přidaly plátna mírně vypouklá dozadu, aby se dodal efekt „vtažení“ do obrazu, ale nevím kdy.

Toto všechno však nevylučuje existenci němého barevného filmu. Možná třeba nějaký autor neměl zájem dávat do filmu zvuk. Nebo možná na zvuk neměl peníze. Nebo…