hanicka.k.cb

Existuje způsob lovu, při kterém se nemusí používat háček?

Slyšela jsem o tom, že místo háčku (a později protrhnuté tlamy rybky) se dají použít nějaké rybářské „korálky“. Víte o tom něco nebo znáte nějaký další šetrný způsob lovu rybek?

Nejlepší odpověď
beer

Už jsem psal – do rukou ))
Také čeřen, vrše.. ne vše aqle rybářský zákon povoluje.
Doplňuji:
Korálky se používají na jiné věci, než jako náhrada háčku (zvýšení atraktivity nástrahy, ochrana uzlů, atd.) Nebo nevím, co tím myslíš.

Další odpovědi
Pájo

Sítě?
;)

Reuef

Ostepem ale chce to cvik

www

Pokud chceš lovit ryby, musíš se řídit povolenými způsoby lovu.
V tom případě je prakticky jedinou možností lovu ryb bez háčku pouze čeřen.

Zdroj: eagri.cz/public/web/mze­/legislativa/prav­ni-predpisy-mze/tematicky-prehled/10005154­3.html

arygnoc

ruskí vojaci počas pobytu v našej vlasti na ramenách Dunaja lovili granátmi.
Jedna šupa a hafo rýb (zabila ich tlaková vlna, niektoré i črepiny, ale tie už neboli moc pohromade).
Doplňuji:
pytliaci občas používajú na stojatých vodách elektrický prúd z generátorov.
efekt je podobný ako pri lovení granátom (jedna šupa – hafo rýb).

Oba spôsoby sú nelegálne.

zjentek

šetrný způsob lovu rybek ..to myslíš smrtelně vážně? Rybaření je vášeň, pro rybáře je to boj, kdy on se považuje za velikého bojovníka. Stejně jako ostatní způsoby lovu, které jsou díky moderním pastím, nástrahám a zbraním svou převahou doslova zákeřné vůči zvířatům. O hlad tady nejde, to si buď jista, máme kamenné obchody. Nedovedu si představit, jak by to asi požitkář, ukojující svou vášeň z lovu, boje a vítězství nad divočinou, udělal, aby kořist nepoškodil.A tak je třeba se rozhodnout: chceš to dělat? Chceš lovit? ..prej šetrnej způsob lovu rybek ,)

ponovotny

šetrný způsob lovu? to je dost zvrácený ;) něco jako mléko s nulovým obsahem tuku,nebo vyzkoušet si válku v pc hře. Jen tak si něco ulovit a hlavně na to sehnat korálky proti špatnému pocitu, že nějakému tvorovi ubližuju. To je opravdu vtipné. Zkus návnady z perníku, za chvíli si na to zvyknou a porvou se ti o udici. Nakonec budeš od vody odcházet s dobrým pocitem, žes jim udělala fajn mejdan

postcd

cvičení kormoráni s částečně uvázaným krkem/hrdlem? (dokumenty v TV o asii)
lovení do sítí (třeba v TV jsem viděl že používají delfíny k nahánění)

ponovotny

doplním www- nesmíš lovit čeřenem v noci za pomoci světla ;)