zjentek

Existuje živočich, na kterým je člověk přímo závislý svou existencí?

..když vynecháme včely, protože opylovat se budeme muset naučit i bez nich a nejspíše to půjde.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že člověk vytváří prostředí pro bakterie, které jsou mu pomocníkem. Ve střevech by bez jejich pomoci nevznikl např. vitamín K, který ovlivňuje srážlivost krve. Nebo bakterie probiotické.

Dále maso ze zvířat, které je základní složkou výživy – obsahuje plnohodnotné živočišné bílkoviny, dále minerály, vitamíny atd.

Další odpovědi
anonym

Mimozemšťané nás nechávají na živu, protože pěstujeme krávy, které si občas vezmou na UFA, aby se jich tam zeptali co si myslí o lidech. Až se jednou krávy nakrknou a budou nás pomlouvat, tak je konec. Suma sumárum život na Zemi je závislý na krávách. Proč by je jinak mimozemšťané občas vraceli zpět? Proč je BSE? To je nemoc, která vzniká, když se krávě nechce žít na Zemi a chce zpátky do UFA a proto je z toho šílená! Jen některé si tam nechají, aby tam měli mléko na kojení mladých mimozemšťánků. Jinak Alzák o tom ví víc, ale zarytě mlčí, protože nechce narušit bezpečnost dle mimozemského zákoníku. Toť moje teorie, která se mi jednou zdála ve snu. Co když je to fakt?

pusinka50

Již nemohu dát geccovi palec, že s jeho odpovědí souhlasím, takže za mě je odpověď taky maso. Čili člověk je závislý na všech živočiších, resp. by mu k plnému životu stačil 1 jakýkoliv přeživší druh. Ale ten by velmi rychle vyhynul, je potřeba ponechat přírodu tak jak je.:-))
Doplňuji: maso kromě živočišných bílkovin obsahuje celou řadu vitaminů a minerálů: všechny vitaminy skup. B, hodně vit. C (což se moc neví) , vit. A, E, D.

majestic

Ano, např. člověk.

gecco

V souvislosti se svými stravovacími preferencemi bych napsal – prase…
😉
Ale obecně – fyzický vývoj člověka je závislý na přísunu živočišných bílkovin, kolagenu – a vitamínů, které bez masa nezískáme (leda snad synteticky) – takže bych to neomezil na jeden živočišný druh, ale ano, jsme závislí na mase…
😉
Nutného symbionta, pokud vím, nemáme…

xxx3

řekl bych, že třeba zemědělství je dost závislé na žížalách. Velmi důležité jsou také včely.

kapka

hodné bakterie ve střevech, jestli se to teda taky počítá.

Smlouvyzdarm

Domnívám se, že takový živočich není. Kdyby však vyhynul hmyz, vyhynulo by asi vše živé včetně člověka. Kdyby vyhynul člověk, tak by se nestalo asi vůbec nic......

Mc Merkurion

… opice >>> nebejt některejch, co slezli ze stromů, tak tady nejsme …