uccello

Existuje web, kde by se dal zjistit rok výstavby určitého baráku?

Potřeboval bych zjistit stáří jednoho opuštěného statku. Koukal jsem do katastru, ale tam tento údaj není. Nevíte, jak by se to dalo zjistit, aniž bych musel na nějaký úřad? Díky

Odpovědi
anonym

Pokud máš umožněný vstup do objektu, jdi na půdu a na nějakém hlavním trámu by měl byt vytesán římskými číslicemi letopočet. Tak to dělávali tesaři.

Pepa25

Pokud to není v katastru (http://vdp.cuz­k.cz/vdp/ruian/sta­vebniobjekty/vyh­ledej ),
tak mě napadá pokud je to samostaně stojící objekt orientačně se podívat na staré ortomapy – např. tady http://kontami­nace.cenia.cz/ je z 50 let ..

George5

já si myslím, že i starých nemovitostí by to mělo být v katastru uvedeno

uccello

Bohužel, do objektu se nedostanu.

anonym

Takové statky mají určité markanty, od kterých by se dal zjistit letopočet, třeba vstupní brána, čelní fasáda obytného domu. Nemáš fotku? Třeba tu je nějaký machr.

michal borna

Dobrý den, mám také chalupu a rád bych se dozvěděl jak je stará.Nikde jsem nenašel žádný letopočet,jen nade dveřmi je jakási miska se čtyřmi okénky.Po očištění jsem tam našel nějaké číslice a písmena,ale nedává to smysl.Děkuji za případné odpovědi.