Avatar uživatele
JájsemRaibek

Existuje vypínač – přepínač do krabičky na stěnu?

Existuje vypínač – přepínač do krabičky na stěnu (takový, terým se např. zapíná světlo), jenž by v jedné poloze zapnul spotřebič a zároveň odpojil druhý přívod?
Vysvětlení:
Mám bojler, který je napájen jen v určitou dobu. Ale v případě nutnosti potřebuji zapnout bojler v době, kdy to nelze. Zatím to mám řešené tak, že přehodím vodič, který napájí bojler i mimo stanovenou dobu.
Pokud existuje vypínač – přepínač, dal bych ho tam. V jedné poloze by byl zapojen přívod a zároveň odpojen druhý přívod. V druhé poloze by byl zapojen druhý přívod a zároveň odpojen první přívod.

Zajímavá 0 před 2735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nechtěl jsem psát schodišťák. Schodišťák je jasný přepínač. Není známo jaký příkon má boiler a zda by ten schodišťák to vydržel. Hlavně kontakty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Melkor

Schodišták by šel…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Bojler jde přece přes stykač, ne? Toto mám vyřešeno otočným přepínačem v panelovém provedení a umístěným v rozvodné skříni, který obsluhuje stykač, nikoliv přímo výkonné přívody. Výhoda je zde také v tom, že jej nikdo náhodně nebo z neznalosti nepřepne na drahý tarif, protože má odlišný tvar i umístění, než je spínač stropního osvětlení.

Zdroj: http://goo.gl/i­mages/zNydzv

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Existuje. Fáze, která jde od bojleru, bude zapojená na středu vypínače a po stranách bude vlevo fáze z krabičky a vpravo bude fáze, na ,, noční proud.''.

Zapojení bych ale radši nechal na elektrikáře, pokud nemáš 50/78.

Obrazek jsem nenašel, ale v každé elektře budou vědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Stačí ti obyčejný vypínač, kterým přemostíš časový nebo dálkově ovládaný spínač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Melkor

Jaký máte boiler?

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

2000W, to by přepínač-vypínač 10A měl vydržet.

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Melkor-nejsem si jist, ale myslím, že schodišťák má jen jeden přívod a ten se rozděluje. Já mám dva oddělené přívody.

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Melkor

Jasně, ale tak popravdě jakej je problém na jeden „vývod“ připojit nízkou sazbu na druhej „vývod“ normální sazbu a na „přívod“ zaopojit ten boiler…

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek