iceT

Existuje varianta jména

Simona s tvrdým y?Známá mě požádala o vhození dopisu do schránky a na obálce bylo napsáno Symona,což pro mě bylo jako rána mezi oči a my jsme se poškorpily kvůli tmu y,že ona to tak píše už dlouho.Znám variantu jména Iveta s y,třeba Yvetta Simonová nebo Blanarovičová.Také se píše Sylvie nebo Silvie.Zajímá mě ale S-mona.Díky…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Symona Boniface (05.3.1894 – 02.9.1950) byl americká filmová herečka. Objevila se v 120 filmů, mezi lety 1925 a 1956.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sy­mona_Boniface

Symona \ s (y)-mo-

Na \ jako dívčí jméno je varianta Simone (hebrejsky), a význam Symona je „slyšet, naslouchat“.
Dětské jméno Symona zní jako Symone a Simona . Další podobné dětská jména
http://www.thin­kbabynames.com/me­aning/0/Symona

Další odpovědi
Berušinka

Symona?! Co je to za patvar? =D
To jsem taky ještě neviděla – no otázka je jestli se tak jenom píše – sama ( v občance to asi nemá).

HOMER

Myslím,že možné to asi je,když se někdo může jmenovat Beňamínek nebo Esmeralda (chudáci),tak proč ne? :D

hanulka11

možná nějaký patvar z cizího jazyka

hanny 2

Možná si chtěla jen "ozvláštnit"svoje jméno,aby ne sebe upozornila!

Alesh

1 Sybila 0
2 Sybilla 3
3 Sylva 4 507
4 Sylvana 6
5 Sylvestra 19
6 Sylvia 301
7 Sylvie 2 233
8 Sylwia 39

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/seznam/?per­page=15&order­by=name&filts=2&fil­tc=0&filta=S&fu­llt=Sy

anonym

Já jsem nikdy o žádné Symoně neslyšela,prav­děpodobně je to jen její odlišení od ostatních Simon.