Avatar uživatele
JájsemRaibek

Existuje v USA výkup sběrných surovin jako u nás?

Viděl jsem ve Spojených státech bezdomovce, jak se přehrabují v kontejnerech, aby sehnali něco k snědku, táhnou si sebou nákupní vozík, kde mají uložený celý svůj domov. Neviděl jsem však, že by táhli kárku naloženou papírem, železem a ostatním, které by prodali ve sběrně.

Proto se ptám, existují v USA sběrné suroviny, které by vykupovaly papír, kovový odpad tak jako u nás?

No myslím, že u nás by to nezůstalo ani týden http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/386371-hrbitov-lodi-ktere-postupne-szira-koroze.html
Jenže tam jsou hřbitovy lodí, letadel apod. a nikdo to „nerecykluje“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gecco, LuCas56 před 3050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Nevím jak to funguje v celých USA, ale 18 měsíců jsem žila na Aljašce, tam to funguje takto: papír a petky nosí děti do školy, tam je zadarmo odevzdávají k recyklaci. Jednou za čas se v každm městě na určená místa postaví kontejnery na různé druhy odpadu a lidi to tam zadarmo odnesou. Jsou tam i sběrné dvory, kam se může libovolný odpad kdykoliv zadarmo odvézt. Klasickou výkupnu sběrných surovin jsem tam neviděla. Ale Aljaška se od ostatních států USA dost liší, jinde to možná funguje jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
LuCas56

Podle mě nic takového v USA není :()

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Doleželmarek

Potřeboval jsem zlikvidovat větší množství železného šrotu z domu, který jsem vyklízel po původním majiteli. Domluvil jsem si kontejner ze sběrných surovin www.megasrot.cz v Praze. Zajistí si i vlastní odvoz, pokud se jedná o větší množství.

před 1261 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek