HorkaPolivka

Existuje v ČR, potažmo v EU, výrobce eko kůže?

Zná někdo název společností?

Nejlepší odpověď
IK

Je to dost specializovaný dotaz. Zkus se zeptat přímo na webu (viz níže) kde prodávají metráž.
Doplňuji:
pro neúspěšné hledače v Google:
http://www.mt-nabytek.cz/slovnik-pojmu/69-eko-kuze.htm
Eko kůže (umělá useň) se složením liší od pravé kůže, ale na pohled jsou k nerozeznání. Eko kůže se vyrábí z umělého materiálu. Je složena ze dvou vrstev. Vrchní vrstva je složena z polyuretanu a spodní vrstva tvoří bavlněný úplet. Vlastnosti má podobné jako kůže, je odolná, pevná a na rozdíl od kůže také produšná. Výhodou eko kůže je výběr z obrovské barevné škály. Velmi oblíbená je eko kůže Dolaro, kterou si můžete vybrat od světlých odstínů (bílá, béžová) až po červenou, modrou či oranžovou. Vybrat si můžete například také umělou ušeň san diego, antik nebo mustang. Oceníte také snadnou údržbu, kterou ocení hlavně alergici. Údržba je velmi obdobná. Výhodou je nižší pořizovací cena. Umělá kůže je odolná, ovšem životnost je o něco kratší než u pravé kůže, avšak můžete životnost prodloužit správným speciálním ošetřením.

Zdroj: http://www.asnilek-shop.cz/ekokuze-textilni-kuze-metraz-1bm/produkt/cz/

Další odpovědi
mosoj

Už komunisté uměli Barex.

anonym

Co je to „eko kůže“?
Je to kůže získaná stažením mrtvého zvířete a poté vyčiněná? – ano, takových výrobců je v ČR mnoho, sám mám z vepřů a telat několikatery boty a bundu.