Existuje v češtině jednoslovní název pro „ježdění na kolečkových bruslích“?

Myslím něco jako jsou názvy např. surfování nebo windsurfing, treking, snowboarding atd.? V angličtině se tomu říká „rollerblading“, ale to se asi do češtiny nedostalo..(?). Spolupracuji totiž na otevřeném online ENG-CZ slovníku a zrovna zadávám slovo rollerblading. díky

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když není, tak zavedem…co třeba kolečkování? :oD
Doplňuji:
A proč by ne? Spousta slov má více významů, např. koruna – platidlo, královská koruna anebo část stromu ;o)

Další odpovědi
anonym

Kolečkování je nepoužitelné, protože se už používá v jiném oboru. Kdo někdy stavěl svépomocí, tak určitě ví, co je to kolečkovat 10 kubíků písku.

terry

Myslím, že ne a obávám se, že pro všechny potřebné názvy neexistuje vždy jednoslovný výraz.

Ella

co obyčejné „bruslení“?