kablik

Existuje už doporučený typ úsporné žárovky

pro osvětlení schodišť, například v panelových domech kde je velká frekvence spínání světel a jak to bude s životností těchto drahých náhrad obyčejné žárovky.

Nejlepší odpověď
kazisvět

nedávno jsem to řešil. Prodejce mně doporučil úsporné žárovky, které jsou vhodnější pro časté vypínání a zapínání, ale problém byl v tom, že byly tak drahé, že by se výměna s klasickými (které reálně svítí méně než hodinu denně) nezplatila ani za 10 let.
Pokud zvolíte LED žárovku, životnost bude pravděpodobně přes 10 let, ale já bych na výměnu ještě cca 2 roky počkal, až se ceny LED žárovek dostanou na rozumnou úroveň.

Zdroj: news.cnet.com/8301–11128_3–20063169–54.html

Další odpovědi
tatanka

Doporučuji kontaktovat známého, který pracuje v zahraničí, kde ceny LED žárovek a ostatních příbuzných výrobků jsou zcela nesrovatelné. Mnoho úspěchů.