Kelt

Existuje univerzální jazyk, kterému by rozuměli všichni?

Může sada barevných kartiček z nejrůznějšími obrázky, případně fotografiemi sloužit jako univerzální jazyk na celém světě? Pochopil by každý , že se chci najíst, odpočinout, někam se podívat, bavit se a pod, i kdyby se jednalo o nějaké ostrovany? I kdybych neznal gramatiku a slovíčka daného jazyka, byl bych pochopen místími, nebo ne? Vždy bych ukazoval takové obrázky, se kterými se dotyčný mohl setkat. Tedy obrázek evropského velkoměsta Evropanovi, osadu v pralese obyvatelům amazonských pralesů, a vždy bych měl na mysli, město atd.

Nejlepší odpověď
briketka10

Někde může být jazyk špatně chápán

nevím, zda budeš pochopen při
ukázce kartičky „chci se najíst“,
aby nesnědli nakonec oni Tebe 😁

Další odpovědi
bolak

Jazyk bude univerzální na celém světě

Já něčeho podobnýho využívám, třeba když je na internetu v článku použito nějaký anglický slovo který nevím co je a nemůžu ho najít ani ve slovníku, tak ho loupnu do googlu, přepnu na obrázky a podle nalezených výsledků z toho vyvodím, o co asi půjde.

Jinak univerzální jazyk je obecně matematika.

MK44

Někde může být jazyk špatně chápán

Takový jazyk už existuje. Říká se tomu „domluvit se rukama nohama“. Kartiček netřeba. Ale pozor! Už na balkáně se při souhlase hlavou vrtí …

Luciet

Někde může být jazyk špatně chápán