BEAES

Existuje u nás strom, který nás může otrávit svými výpary?

Nejlepší odpověď
anonym

nejsem si stoprocentně jistá,ale není to tis červený?
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tis_%C4%8­Derven%C3%BD

Další odpovědi
iceT

Babička mi jednou vyprávěla o tulákovi,který večer unavený zalehl pod keř,a ráno ho našli mrtvého.Ten keř nebo strom byl jasmín,a babička říkala,že jeho vůně může být smrtelná.

anonym

Pokud vím, tak z běžně rostoucích stromů u nás žádný takové vlastnosti nemá. Tis je opravdu jedovatý hodně, ale výpary vás neotráví. Lehké otravy až omámení by mohly snad způsobit jedině záměrná inhalace zvláště aromatických květů či čerstvé pryskyřice u přecitlivělých li­dí.