Existuje tvrzení:„Ať život ve vesmíru existuje,nebo ne,jsou obě možnosti deprimující“.

Tím životem se samozřejmě myslí inteligentní projevy.
Objev,třeba řas, by byla jistě bomba,ale.....
Krátce – byli by jste „radši“,kdybychom byli sami?
Proč?

Nejlepší odpověď
annas

Možná kdyby mimozemšťané viděli, jací tvorové jsou lidé na Zemi, jak se k sobě chovají, jak zacházejí s přírodou, vedou války, zabíjejí se atd., třeba by se s nimi nechtěli vůbec spojit.

Jiná možnost – nebo by se nám přizpůsobili, případně i nás vyhubili.

Jak by se k nim chovali lidé? Připomínali by jim mimozemšťané nějaké vyspělé roboty, že by jim záviděli? Nebo naopak, snažili by se je zničit, využít je. Další nepřátelství, nenávist – obava ze všeho nového, jak dokazuje minulost.

Nevím. Přiznávám, že jsem nějak víc o tom neuvažovala.

Vše má rub a líc. Kdo by byl mocnější? Nevyzpytatelné…

Další odpovědi
BEAES

Raději bez ufounů, jde z nich docela strach.Četla jsem o únosech lidí na jejich koráby, jak lidi pitvali a všelijak zkoumali. Docela nechutné. Stejně si myslím, že asi někde jsou,ale hoooodně daleko od Země a lidé tam zatím neumí doletět!

anonym

zas na druhou stranu já bych byla pro at tady nejsme sami,až zdemolujeme tuhle planetu a ono to asi nebude tak dlouho trvat tak bychom měli možnost se ještě přestěhovat na jinou

kapka

Burak se určitě upřímně řídí heslem „host do domu, Bůh do domu“. Nic proti, ale já si neumím v reálu představit, jak se stěhujeme k někomu na jinou planetu. Že bychom třeba řekli: „Dobrý den, je nás asi tak šest miliard a budeme u vás bydlet.“ Jak by se na to asi tvářili?
Celkově mi představa kontaktu s mimozemským životem spíš nahání strach. Z vyspělé civilizace proto, protože nějak nevěřím, že by byla přátelská. Prostě nechápu, proč by měla být. A byli by lidé přátelští k ní? Také nejspíš ne.
A různé cizí bakterie nebo viry, to by byla pro nás pohroma. Takže ani ty řasy nebrat. Ať si to žije někde na druhém konci vesmíru, máme svých starostí dost s nemocemi a vztahy mezi lidmi i tady na Zemi.
Představa velkého přátelství malého chlapce s E.T. mimozemšťanem mi prostě připadá naprosto nereálná a naivní. Ale je to jen můj názor.

Miroslavst

Třeba jsou a jsou tak velcí, že my jsme něco jak pod mikroskopem.
Odpověď beaes mi říká, co když oni se chovají k nám, jako my k těm různým breberkám pod mikroskopem.
Takže únos, který lidem vadí, ale už jim nevadí, že i my „unášíme“ různé viry, bakterie do laboratoří.
Je v tom rozdíl?

pondělí

kdo si myslí,že ve vesmíru není život,kromě nás,.....nevím jak jej nazvat
v těch miliardávch galaxií je živo až moc a nemusí být jejich život založen na uhlíku a vodě jako u nás,na naší planetě žije mnoho tvorů,kteří toto nepotřebují,přeč­těte si třeba články o tom kolik živočichů přežilo výbuch atomovek v Japonsku
a.že je nepotkáváme,já bych žekl,že ano,
stačí jen pohle do vašich očí a na cibuli si budete pochutnávat jak na jablku,
a tak toto tvorové vědí o naší nízké inteligenci a jsou schopni ovlivnit náš mozek natolik,že je nevidíme,nebo nevnímíme,
a hlavně naše,země působí v mléčné dráze,jako směrovka,pro cestování vesmírem
třeba jruhy,které našli u Vyškova,nejsou na přistávání,ale slouží jako směrovka.
tak se nebojte nejsme sami a nenechají nás vyhynout,mravenci jsou také chráněbí

blesk26

Já si myslím, že s naprostou jistotou můžeme tvrdit, že inteligentní život někde ve vesmíru existuje. Je jen otázkou kde. Bohužel, náš dosah je natolik omezený, že s konvenčními technologiemi není možné jakýkoliv kontakt uskutečnit.

Fakt, že nedokážeme spolehlivě doletět ani na Mars a kdyby život existoval u nejbližší hvězdy od nás (jakože u Proxima Centauri nebude), tak i tak by výměna jedné zprávy trvala cca 9 let (a to rádiový signál letí téměř rychlostí světla) a to je nepřekonatelná překážka.

Nicméně věřím, že je možné vyrobit takové technologie, které tyto fyzikální limity odstraní.

Jsou mezi námi lidé (a teď nemyslím ty jakoby unesené Američany, ale vědce, kteří pracovali v NASA a podobných organizacích), co tvrdí, že Země už je v kontaktu s mimozemšťany. Prý mají základnu na odvrácené straně Měsíce. Tuto teorii by podporovalo i spousta nejasností z našich „cest“ na Měsíc (např. celkem prokazatelně ve studiu nafocené fotografie z Měsíce, nezveřejněné části komunikací posádek Apollo apod).

Abych ale odpověděl na otázku – Ne, nebyl bych radši. Jako velký fanda sci-fi bych raději upřednostnil kontakt. Vždyť mimozemský život je něco tak fascinujícího … nikdy nepochopím, proč by někteří lidé radši zůstali izolovaní.

anonym

Kapko,já se toho už sice nedožiju,ale nevadilo by mi říct : jé tady se mi líbí a tady ten kousek bude můj a už stavím barák někde třeba na Marsu,a ani by mi nevadilo že sousedi budou zelení a stykadlama

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.