HonzikPernik

Existuje titul učitel/ka nebo je to jenom předpona pro ty, co ještě nemají titul a jsou učiteli? Děkuji Vám lidé

Nejlepší odpověď
anonym

Učitel/ka je funkce, ne titul.

Další odpovědi
anonym

Učitel a učitelka jsou povoláními. Učitel může mít klidně titul Mgr. a přesto být učitelem.
Ještě jsem neslyxšela o žádném povolání, kterré by bylo PŘEDPONOU. Bylo by dobré, aby sis udělal jasno ve slovních druzích.

Předpona (též prefix) v lingvistice označuje jednotlivý morfém, který se vkládá před kořen základového slova. Předpony patří mezi základní prostředky slovotvorby, kdy se přidáním předpony odvozuje nové slovo od původního výrazu (prefixální derivace). Používají se i kumulativně, kdy se vkládá více předpon k jednomu základu společně.

annas

Povolání učitel na základní škole nebo středoškolský učitel na státních středních a středních odborných školách vyžaduje vysokoškolské magisterské vzdělání předepsaného oboru.

Jsou obory: Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, Učitelství pro 2. stupeň ZŠ a učitelství pro střední školy..

Takže učitel všeobecně vzdělávacích předmětů má titul Mgr., odborných Ing., ale musí si doplnit pedagogické studium, aby mohl být kvalifikovaný..

Opověď ocko. " Učitel může mít klidně titul Mgr. a přesto být učitelem." je nepřesná.

V současnosti každý absolvent pětiletého studia na VŠ (kromě odborných oborů na jiných typech VŠ) získá po absolvování studia titul Mgr. Takže kvalifikovaný učitel má titul Mgr., který získal v při studiu učitelství. Pokud získal titul Mgr. „neučitelský“, musí si doplnit pedagogické vzdělání.

AndreiRanger

Učitel by se dal nazvat pedagogem a existuje titul PaedDr. doktor pedagogiky (ie).
Takže hodně pokrouceným pohledem by se to dalo brát jako součást titulu…

Já ovšem souhlasím s tím, že je to povolání…