uccello

Existuje technologie, která by mohla razantně zvýšit výdrž mobilních baterií?

Výrobci nás denně bombardují novinkami v podobě čím dál větších plácaček s fullHD displejem a spoustou nepraktických kravin, ale ta základní věc je stále v nedohlednu. Baterie, která by se nemusela dobíjet každý den, ale vydržela by na jedno nabití třeba jen týden. Už to by byl úspěch. K čemu mi je mobil za 18 tis., kde jen rozsvítím slavný pětipalcový displej a hned mi to užere čtvrtinu kapacity.
Doplňuji:
Onehdy jsem četl o nějakých miniaturních bateriích, které využívají štěpení atomů nějakého prvku a jsou schopné jet až roky bez nabití, dokud se ten prvek nerozloží. Nepamatuji si detaily, ale to by byla pecka.

Nejlepší odpověď
Drap

Taková technologie jistě je, ovšem zvýšila by se váha, cena a také velikost.

Další odpovědi
Melkor

Ty „atomové“ baterky které myslíš se normálně prodávají, ale jsou tak slabé že by nerozsvítili ani ledku…

Lamalam

Takové vlastnosti mají třeba plutoniové zdroje, které využívají radioaktivního rozpadu izotopu 238 Pu. Používají se v kosmickém výzkumu. Jsou asi dost drahé, těžké a hlavně nebezpečné.

cochee

Správně píšeš plácačky s fullHD a nepraktickýma kravinama. Já bych osobně rád věděl, jaké procento majitelů těchto strojů využívá jejich možnosti alespoň ze 30% a druhou věc, že se oni majitelé bez nich prostě neobejdou. Já baterku v plácačkách neřeším, kupuji hloupé tlačítkové telefony, které kromě standardních telefonních funkcí umí maximálně diář a budík a „jen“ týdenní výdrž na jedno nabití mě vůbec nepálí.

Názor.

Reezo

ano ve skutečnosti je technologie už dost napřed, ale z neznámého důvodu se to furt přibrzďuje. Navíc proč využívat baterie, když by mobilní telefony mohla pohánět třeba energie našeho těla?

uccello

Tohle je ono, to by mohli zdokonalit a převést do měřítka pro větší přístroje: http://techne­t.idnes.cz/nu­klearni-baterie-nanotritium-jsou-v-prodeji-fah-/tec_technika­.aspx?c=A120828­_121615_tec_techni­ka_nyv