Avatar uživatele
uccello

Existuje technologie, která by mohla razantně zvýšit výdrž mobilních baterií?

Výrobci nás denně bombardují novinkami v podobě čím dál větších plácaček s fullHD displejem a spoustou nepraktických kravin, ale ta základní věc je stále v nedohlednu. Baterie, která by se nemusela dobíjet každý den, ale vydržela by na jedno nabití třeba jen týden. Už to by byl úspěch. K čemu mi je mobil za 18 tis., kde jen rozsvítím slavný pětipalcový displej a hned mi to užere čtvrtinu kapacity.
Doplňuji:
Onehdy jsem četl o nějakých miniaturních bateriích, které využívají štěpení atomů nějakého prvku a jsou schopné jet až roky bez nabití, dokud se ten prvek nerozloží. Nepamatuji si detaily, ale to by byla pecka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Taková technologie jistě je, ovšem zvýšila by se váha, cena a také velikost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Melkor

Ty „atomové“ baterky které myslíš se normálně prodávají, ale jsou tak slabé že by nerozsvítili ani ledku…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Takové vlastnosti mají třeba plutoniové zdroje, které využívají radioaktivního rozpadu izotopu 238 Pu. Používají se v kosmickém výzkumu. Jsou asi dost drahé, těžké a hlavně nebezpečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Správně píšeš plácačky s fullHD a nepraktickýma kravinama. Já bych osobně rád věděl, jaké procento majitelů těchto strojů využívá jejich možnosti alespoň ze 30% a druhou věc, že se oni majitelé bez nich prostě neobejdou. Já baterku v plácačkách neřeším, kupuji hloupé tlačítkové telefony, které kromě standardních telefonních funkcí umí maximálně diář a budík a „jen“ týdenní výdrž na jedno nabití mě vůbec nepálí.

Názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

ano ve skutečnosti je technologie už dost napřed, ale z neznámého důvodu se to furt přibrzďuje. Navíc proč využívat baterie, když by mobilní telefony mohla pohánět třeba energie našeho těla?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
uccello

Tohle je ono, to by mohli zdokonalit a převést do měřítka pro větší přístroje: http://techne­t.idnes.cz/nu­klearni-baterie-nanotritium-jsou-v-prodeji-fah-/tec_technika­.aspx?c=A120828­_121615_tec_techni­ka_nyv

před 3851 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek