zjentek

existuje stránka, kde bych našel rozbor známých .exe procesů?

..kde bych třeba našel pojmenovány a označeny konkrétní .exe procesy, třeba škodlivých kódů a tím pádem bych si je pak mohl ve správci úloh definitivně vypnout? :o

Nejlepší odpověď
anonym

Obávám se, že nikdo – mimo antivirové firmy *), taková data systematicky neshromažďuje (jednalo by se, odhadem, o řádově desetitisíce jednotlivých položek s desítkami mutací).
Nehledě na to, že je lepší prevence – tedy vůbec nedovolit škodlivým programům spuštění, než je pak s nejistým úspěchem **) „vypínat“.
___
*) zkus se obrátit na výrobce antivirů, ale velkou naději ti nedávám, podle mne tato data považují za součást know-how
**) mnohé škodlivé programy se ´skrývají´ – nedovolí zobrazení ve Správci úloh, navíc ani zdaleka nejsou všechny nejsou samostatnými .exe (připojují se do jiných programů nebo je nahrazují… – na zjednodušeně popsané varianty kukni třeba sem – http://www1.o­su.cz/home/ma­tejka/soft/da­ta/types.htm
___
Spíše se spolehni na nějaký slušný antivir – laickým ´laborováním´ lepšího výsledku nedosáhneš.