Existuje stránka či místo kde by mohl člověk říci svůj názor na fyziku či realitu a byl vyslyšen seriozními lidmi?

Doplňuji:
Led- je to tak ale je to smutný .. člověk musí asi projít plno zkušenostmi než se z něho stane chápající člověk a i to někomu nestačí… Většina lidí je velice nechápavých a mě to zabijí ze vnitřku ale musím se s tím nějak poprat .. myslím si že mám plno odpovědí na plno vědeckých otázek a chtěl bych se s tím podělit abych nebyl pouhým člověk bez moci ale váženým člověk s mocí…

Nejlepší odpověď
led

Géniálne rozpravy na tému fyzika, či realita, to je medzi nami, géniami, úplne bežné aj pri varení, či štopkaní ponožiek a inými vedeckými činnosťami, ale problém je v jednom…
Okolitý svet nás, géniov, väčšinou neberie ako serioznych ľudí, tvrdia, ža sme akísi postihnutí, mimozemšťania, či čo a málokedy je ochotný nás vypočuť a brať vážne. Len pár šťastlivcom sa to podarilo, napríklad kolega Albert svojou krásnou teóriou pokroku a odporu:
Všetko je v mysli, tam všetko začína…
Nemôžete vyriešiť problém tým istým myslením, ktoré ten problém vytvorilo. Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Predstavivosť vás zoberie všade.
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabránia uvidieť hviezdy
Veľké osobnosti vždy narážali na odpor priemerných ľudí. Priemerná osobnosť nie je schopná rozumieť človeku ktorý odmietol slepo sa držať konvenčných zvyklostí a namiesto toho sa rozhodol vyjadrovať svoj názor odvážne a úprimne.
Málokto je schopný nevzrušene a nahlas prejaviť názor, ktorý je v protiklade s predsudkami ostatných. Väčšina ľudí sa k takému názoru ani nedopracuje.
Ľahšie je rozbiť atóm, ako predsudok. Nesnažte sa stať človekom úspechu, ale človekom hodnôt.

malá poznámka:
seriózny (podľa slovníka)
vážny, ozajstný; riadny, spoľahlivý , bezúhonný, čestný, férový, korektný, morálny, mravný, poctivý, počestný, slušný, vážený, vzorný
Je seriózny človek človekom rozumným?
Rozumný človek vypočuje každého,
čomu nerozumie, nechá si vysvetliť,
premýšľa nad slovom a jeho významom
nezatracuje hneď myšlienku, ktorú nechápe
rozmýšľa… Rozumný človek je človek mysliaci
Doplňuji:
na doplnok odpovedám zopakovaním:
Nesnažte sa stať človekom úspechu, ale človekom hodnôt.

Další odpovědi
arygnoc

to môžete aj tu, pokiaľ bude váš názor seriózny.

pod pojmom seriózny si vo fyzike a vede vôbec predstavte jav, ktorý je možné OPAKOVAŤ.
hovorím JAV, nie pocit, dojem, názor, predstava a pod.

za jav sa v serióznej vede považuje i teória, kde ale musí byť takto i prezentovaná a musí vychádzať z iných reálnych javov (teda niečo reálne, opakovateľne pozorovateľné napr. vysvetľovať, nesmie to byť iba teória pre teoretizovanie).
Doplňuji:
vážený génie, klobúk pred vami dole – ponížili ste svojho ducha a zostúpili k nám blbcom, poniektorým i so vzdelaním a životnými skúsenosťami, aby ste sa s nami podelili o VAŠE odpovede na vedecké otázky.

skláňam sa pred vami a odpustite mi ironický úsmev – ale s ochotou priznám svoj omyl, len ma musíte presvedčiť o velikáne svojho ducha, rozhľadu, poznania, realite vášho presvedčenia.

viete, mýliť sa nie vždy znamená nemať pravdu (asi to nepotrebujete vysvetliť, ale pre tých menej chápavých – mýliť sa môže znamenať i blud, zaslepenie, nekriticizmus – nebojte, myšlienka nie je z mojej hlavy).

takže – trocha pokory – a keď vám bude stačiť náš tichý potlesk a nemý úžas nad vašimi znalosťami, prejavte sa a nechajte nás posúdiť vaše presvedčenie o vlastnej genialite.
ale to riskujete i fiasko a výsmech, v najlepšom prípade nepochopenie.

PS:
„a chtěl bych se s tím podělit abych nebyl pouhým člověk bez moci ale váženým člověk s mocí…“

uf, pane zeman, aj vy ste sa k nám pridali?

www

Smutná zpráva Géniussi: tito lidé žádnou svoji stránku nemají.
Už jen proto, že do takové pozice je nominovali jiní lidé z řad renomovaných odborníků, nikoliv oni sami sebe, jak to učinils zcela neoprávněně ty. 😁

dudu

Docela mě zaráží, když ústředním bodem tvého přání je stát se ---- váženým člověkem s mocí! Máš intenzivní pocit, že jsi přeplněn odpověďmi na řadu velesložitých otázek, ale v tvém věku by možná bylo přirozenější si otázky klást a netoužit moc dobývat silou.
Historie je plná různých géniů – např. Hitler se také cítil nadčlověkem a měl vize o tisícileté říši. A výsledek jistě znáš.
Přestaň bádat „nad nesmrtelností chrousta“, najdi si raději pěknou babu a věnuj se sexu. To je nejlepší způsob jak vypustit páru a vytvořit si tak základy pro seriozní vědeckou činnost.

mosoj

Kolik jsi toho už publikoval ? Docela rád bych si něco přečetl.

Strange

Hele kámo, upřimně – nebude tady na odp. lepší řešit počasí a spánek, než něco opravdového? Kup si vodku zapal si žgváro a bav se. Jak odpovědi tak i otázky nemají přínos pro tvůj osobní život. Nebuď rozpolcený. Touha vykonat něco pro ty druhé. Oni to nepotřebují. A tebe také nepotřebuji. Takových co trávu kouřili a něco zpatlali, jé těch už tady bylo! (:o

led

geniuss,
na to že ste tu registrovaný viac než dva mesiace máte, málo odpovedí. Podeľte sa s nami, prosím, o vaše vedomosti. Ale pozor, niektoré vaše tvrdenia odporujú realite, vaše odpovede zameriavate veľmi jednostranne. príklad – odpoveď …„Těžko bude člověk v bytě otevírat okna v koupelně jelikož tam žádné nejsou“… nikde v otázke nebolo spomenuté okno, ale jestvujú aj kúpeľne s oknom. ďalšia: falšovanie čínskych výrobkov, vaša odpoveď je silne rasistická dáva rómov (cikáni) do jednej roviny s duševne chorými. Prosím dávajte si pozor na vaše geniálne vyjadrenia.
Opäť jeden z Einsteinových citátov:
„Nech je každý rešpektovaný a nikto zbožňovaný. “

rigormortis

Co má co společného genialita a rasismus? Vždyť velcí myslitelé bývají často nacisté, tyrani, mučí zvířata a bijou své ženy…jsou to lidé jako ostatní, i u nich se projevují lidské nemoci a také musí jíst lidské jídlo…

led

rasizmus…
Pozrite si odpoveď geniussa:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-nekdo-kdo-padela-cinske-vyrobky

led

kolega Albert svojou krásnou teóriou pokroku a odporu…
dovolila som si na túto teóriu použiť skutočné citáty Alberta Einsteina

arygnoc

no neviem :)) či by kolega Albert nás na tomto fóre oslovoval kolega – leda ako pochvalu.

led

A tento kolega albert je už prijateľný?
http://img.ces­katelevize.cz/pro­gram/porady/106556574­9/foto/05.jpg
http://www.you­tube.com/watch?v=jmsswyQ­h6lU

arygnoc

to už viacej vystihuje realitu :)))