sofid

Existuje SŠ kde se učí (jak přežít v přirodě apod.) viz. v otázce.

Dobrý den, zajímalo mě jestli existuje nějaká SŠ klidně i v zahraničí, kde se učí bushcraft (jak přežít v přírodě a využívaní přírodních zdrojů), první pomoc, a podobné věci? Samozřejmě že by se zde vyučovaly i základní předměty (M,ČJ,cizí jazyk apod.) Jen mě to tak napadlo.

Nejlepší odpověď
Drap

Taková škola neni. V tomto oboru se můžeš zdokonalit s využitím různých kurzů-

Další odpovědi
petra15

Ano, na waldorfske skole je toto soucasti vyuky, dale jazyky a vse „pro zivot"potrebne,na rozdil od zaprasenych osnov devatenacteho stoleti s "frontalni vyukou“–coz uz kritizoval J.A.Komensky,ale nezmenilo se nic.......

anonym

Obávám se, že v současné době by se taková škola ´neuživila´ (nebyl by o ni ze strany studentů zájem) – jakou by měli absolventi reálnou šanci na zaměstnání?
😉

Hlada

Nejbližší tomu a asi jediná je Vojenská střední škola v Moravské Třebové.