Kilián

Existuje služba, jíž zjistíme aktuální ceny pohon.hmot u všech benzín. stanic v ČR. Zvýšila se konkurence? Je dokonalá?

Mobilní operátoři poskytují službu, která umožňuje zjistit aktuální ceny pohonných hmot u všech benzinových stanic v ČR. Tato služba je řidiči hojně využívána. Zvýšila se tím konkurence mezi benzinovými stanicemi? Jedná se nyní o dokonalou konkurenci?
Doplňuji:
A zvýšila se tím aspoň konkurence?

Odpovědi
arygnoc

každý informačný systém má jednu veľkú nedokonalosť – a tou je aktuálnosť.
Systém, ktorý informuje o cenách benzínu (ako každý iný) je závislý na zdrojoch, ktoré tieto ceny dodávajú.
Samozrejme, ako podotkol Drap, významná je i poloha.
Zaujímavo znie ponuka cenníka jednotlivých staníc napr. v regióne.
Doplňuji:
Podľa mňa 90% vodičov čerpá buď u jednej značky poskytovateľov pohonných hmôt, prípadne priamo na jednej čerpacej stanici (zo zvyku).

Ťažko hovoriť o dopade na konkurenciu, to by snáď mohli poskytnúť jednotliví čerpadlári (spoločnosti). Pochybujem, že ich údaje budú korektné.