Dochy

Existuje seznam možných dodatkových tabulek, nebo si je mohou dopraváci vycucat z prstu podle místních podmínek?

Zajímalo by mně, jestli je nějaký ucelený seznam použitelných tabulek, nebo si je mohou dopraváci vytvářet dle místní situace a momentální nálady 😉 Viz. obrázek – tuto dodatkovou tabulku jsem viděl na několika místech v Praze, ale nenašel nikde v dopravních předpisech. (Předpokládám že jde o varování pro nákladní vozy před rizikem položení vozu na bok při neopatrné jízdě… On je ten obrázek poměrně jasný)

Nejlepší odpověď
dubraro

Podle § 63 odst. 1 písm. f) zákona o silničním provozu dodatkové tabulky zpřesňují, doplňují nebo omezují význam dopravní značky, pod kterou jsou umístěny.
Zásady dopravního značení, vydané Ministerstvem dopravy, dále říkají „Při
volbě nápisů je nutno respektovat zásadu srozumitelnosti při maximální stručnosti.“
Nepíše se o tom, že by existoval nějaký seznam povolených dodatkových tabulek.

Zdroj: http://www.pjpk­.cz/TP%2065.pdf

Další odpovědi
Kepler

Jakýsi seznam je třeba zde: http://sstrnb­.cz/Autoskola/Do­kumenty/svisle_do­pravni_znacky_do­datkove_tabul­ky.pdf
Nikde jsem ale nenašel, zda je to seznam konečný a závazný. Spíše se přikláním k tomu, že se jistá lidová tvořivost připouští.

Mc Merkurion

…existuje předpis, kterej stanoví velikost písma, barvu a provedení dopravdních značek , ale o obsahu se tam nic nemluví…