Avatar uživatele
bolak

Existuje SATA rozdvojka na disk, kdybych chtěl připojit dva disky a měl na desce jenom jeden vývod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4014 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RedC22

Nejsem moc přes hardware, ale jsem si poměrně dost jistej, že ne (hodně bych se divil, kdyby něco takovýho bylo možný). Existují ale základní desky, kde těch portů je poměrně dost (já jich mám na desce 6 a to to určitě neni nějaký super výrobek). Kromě toho můžeš taky dokoupit přídavnou kartu, které se řiká „SATA řadič“ a ten ti nějaké porty přidá.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

RedC22: no, tak to je asi to co hledám :) takže SATA řadič? a jak to funguje? do čeho se to připojuje? a nebude práce s diskem pak 2× pomalejší, když budou připojenný 2 disky a deska je dělaná na jeden, nebo se to nijak neovlivňuje?

před 4014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Disk funguje „normální“ rychlostí. Já mám SATA řadič ve svém PC, u mě byly dvě mouchy: menší, že disk neumí blikat kontrolkou na bedně. Větší, že z disku se nedalo bootovat, to ale souviselo s tím, do kterého PCI slotu byl řadič usazen. Kupodivu pomohlo jej přesadit těsně vedle a pak už to fungovalo (kromě té LEDky na bedně) k mé spokojenosti.

před 4014 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RedC22

Jak to funguje – to v podstatě netušim. Z uživatelskýho hlediska to funguje tak, že demontuješ bočnici a do nějakýho prázdnýho PCI slotu vrazíš další kartu, na který jsou sata porty. Nikdy jsem to nepoužil, ale pokud je mi známo, mělo by vše fungovat víceméně plnou rychlostí.

před 4014 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet